Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГЕТЬ САНКЦІЇ БАНКУ

10 листопада 2014, 09:06
162
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Для скасування штрафів та пені за кредитами жителям зони АТО банки не повинні вимагати сертифікати про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) Торгово-промислової палати. Це роз'яснено Нацбанком у листі від 5 листопада 2014 року № 18-112/64483.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Статтею 2 Закону «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» встановлено заборону нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними договорами та договорами позики в період проведення АТО громадянам України, які зареєстровані та проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених Кабміном, де проводилася АТО, а також юрособам і ФОП, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території цих населених пунктів. Банки зобов'язані скасувати пеню та штрафи, нараховані на основну суму заборгованості за кредитними договорами та договорами позики в період проведення АТО.

Періодом проведення антитерористичної операції вважається час із 14 квітня 2014 року до дати набрання чинності Указом Президента України про завершення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Роз'яснено, що банки повинні встановлювати місце проведення господарської діяльності юрособи, ФОП на основі даних Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб-підприємців, а місце проживання клієнта - фізособи - на підставі даних, зазначених у поданих клієнтом офіційних документах або засвідчених у встановленому порядку їх копій. Отримані дані банки зіставляють з Переліком населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО, затвердженим розпорядженням Кабміну від 30 жовтня 2014 року № 1053-р.

Банки не мають права вимагати від клієнтів будь-які інші документи.

ПРОТЕ:

Закон не звільняє позичальників від обов'язку вносити кредитні платежі, а також не забороняє банкам нараховувати штрафні санкції на суму не сплачених вчасно відсотків та комісій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини