Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПО-НОВОМУ

28 жовтня 2014, 09:03
138
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко повідомив, що після зміни внутрішніх регламентів передачі матеріалів податкових перевірок до слідчих підрозділів сталося реальне зменшення кількості податкових кримінальних проваджень. Реформування підходу до податкового контролю продовжиться у векторі декриміналізації правопорушень у господарській сфері.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Як зазначив пан Хоменко, тепер підприємець має можливість письмово викласти свою незгоду з перевіркою та висловити всі свої зауваження. До завершення розгляду всіх цих зауважень на підставі результатів такої перевірки слідство не починається. Окрім цього, у ДФС постійно та системно почали проводитися ревізії наявних кримінальних проваджень, розпочатих на підставі припущень про скоєння злочинів. Якщо під час перевірок не встановлюються факти вчинених злочинів, такі провадження негайно закриваються. Таким чином, вже закрито понад 1,5 тис. проваджень.

Такий підхід ДФС ґрунтується на тому, що якщо підприємець допустив порушення, він повинен відшкодувати шкоду, а не сідати у в'язницю. Адже підприємець корисний державі та суспільству тільки тоді, коли він перебуває на волі. Єдиний виняток з цього правила - організована економічна злочинність.

ПРОТЕ:

Подібне обґрунтування загрожує виникненням на рівні конкретних виконавців спокуси стимулювати бізнесменів до допомоги у справі виконання планів щодо наповнення бюджету та збирання податків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини