Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВЕСТИ БІЗНЕС БУДЕ ЛЕГШЕ

27 жовтня 2014, 09:05
155
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінекономрозвитку розробило проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції та поліпшення умов ведення бізнесу».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, документом передбачається ліквідувати дозвільні центри. Адміністративні послуги з видачі дозвільних документів надаватимуться через центри надання адміністративних послуг (при цьому автори проекту виступають за збільшення кількості таких центрів).

Також пропонується скасувати необхідність отримання низки дозвільних документів та оптимізувати повноваження органів контролю.

Крім того, планується підвищити рівень захисту прав інвесторів шляхом запровадження похідного позову (право міноритарного акціонера подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків), скоротити кількість обов'язкових процедур для публічних товариств, які фактично не торгуються на біржі, спростити процедури та скоротити строки загальних зборів акціонерних товариств шляхом впровадження заочних і змішаних форм присутності на зборах.

Прийняття законопроекту дозволить створити сприятливіші умови для ведення бізнесу в Україні та підвищити рівень захисту суб'єктів господарювання.

ПРОТЕ:

Варто зазначити, що право подавати похідний позов пропонується надати учасникам госптовариств, що володіють 10 і більше відсотками статутного капіталу (при цьому позов може бути подано від імені декількох учасників, чиї долі сукупно перевищують встановлений поріг). Якщо проект у цій частині не зазнає змін, можна спрогнозувати, що кількість позовів буде досить значною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини