Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

22 жовтня 2014, 09:04
222
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінсоцполітики у листі № 87/0/15-14/06 роз'яснило нюанси притягнення до матеріальної відповідальності працівників за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Про те, що працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків свідчать норми статті 130 КЗпП. При цьому притягнути працівника до матеріальної відповідальності роботодавець має право тільки за наявності сукупності юридичних фактів. До таких фактів, зокрема, відносяться порушення трудових обов'язків, наявність прямої дійсної шкоди, причинний зв'язок між порушенням і шкодою та провина працівника. Відсутність хоч б одного з цих фактів унеможливлює притягнення до матеріальної відповідальності.

Щодо розміру відшкодування підприємству, то винні працівники несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку. Тобто за заподіяну підприємству шкоду працівник несе обмежену матеріальну відповідальність. Дійсна шкода є втратою, погіршенням або зниженням цінності майна, а також необхідністю для підприємства зробити витрати на відновлення або придбання майна або ж зробити зайві грошові виплати.

ПРОТЕ:

Таким чином, роботодавцю варто максимально уважно ставитися до оформлення випадків заподіяння працівниками шкоди. Інакше існує ризик того, що в суді не вдасться довести законність вимог про відшкодування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини