Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РЕФОРМА ЄСВ

14 жовтня 2014, 09:03
202
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС вважає реформу єдиного соціального внеску однією з ключових складових урядового пакета податкових змін, яка сприятиме виведенню економіки України з тіні.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Сьогодні податкове навантаження на фонд оплати праці в Україні є найбільшим в Європі. Саме тому 70 - 80% бізнесу повністю або частково виплачує заробітну плату в конвертах. При цьому в зарплатних податках частка ЄСВ, що сплачує роботодавець, становить набагато більше, ніж податок на доходи, який платить працівник. Так, на думку ДФС, саме реформа ЄСВ сприятиме виведенню зарплат з тіні та легалізації доходів громадян.

Із неофіційної частини заробітної плати роботодавець не здійснює легальних платежів до фондів соціального страхування. Проте він платить так званий тіньовий податок: витрати на послуги центрів конвертацій, на охорону, зберігання та транспортування готівки, на доплату бухгалтеру за тіньові операції тощо. У середньому, за розрахунками ДФС, такий тіньовий податок становить не менше 18%.

Так, урядовим законопроектом «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» передбачено зменшення у 2,5 рази податкового навантаження на ту частину заробітної плати, яка сьогодні виплачується в конвертах. При цьому, чим більшою буде легальна оплата праці, тим меншою буде середня ставка ЄСВ на всю суму заробітної плати. Це мотивуватиме підприємства не лише легалізовувати, але й підвищувати оплату праці.

Роботодавцям запропонують платити менше: 15 - 16% від тієї частини зарплати, на конвертацію якої сьогодні вони витрачають більше 18%.

ПРОТЕ:

Виникають сумніви, наскільки депутати будуть готові піти на зниження ставок ЄСВ, адже це може спричинити падіння доходів Пенсійного фонду та фондів соцстраху.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини