Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

РЕФОРМА ЄСВ

14.10.2014, 09:03
133
0

Ставка ЄСВ буде меншою, ніж тіньовий податок
Ставка ЄСВ буде меншою, ніж тіньовий податок

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС вважає реформу єдиного соціального внеску однією з ключових складових урядового пакета податкових змін, яка сприятиме виведенню економіки України з тіні.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Сьогодні податкове навантаження на фонд оплати праці в Україні є найбільшим в Європі. Саме тому 70 - 80% бізнесу повністю або частково виплачує заробітну плату в конвертах. При цьому в зарплатних податках частка ЄСВ, що сплачує роботодавець, становить набагато більше, ніж податок на доходи, який платить працівник. Так, на думку ДФС, саме реформа ЄСВ сприятиме виведенню зарплат з тіні та легалізації доходів громадян.

Із неофіційної частини заробітної плати роботодавець не здійснює легальних платежів до фондів соціального страхування. Проте він платить так званий тіньовий податок: витрати на послуги центрів конвертацій, на охорону, зберігання та транспортування готівки, на доплату бухгалтеру за тіньові операції тощо. У середньому, за розрахунками ДФС, такий тіньовий податок становить не менше 18%.

Так, урядовим законопроектом «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» передбачено зменшення у 2,5 рази податкового навантаження на ту частину заробітної плати, яка сьогодні виплачується в конвертах. При цьому, чим більшою буде легальна оплата праці, тим меншою буде середня ставка ЄСВ на всю суму заробітної плати. Це мотивуватиме підприємства не лише легалізовувати, але й підвищувати оплату праці.

Роботодавцям запропонують платити менше: 15 - 16% від тієї частини зарплати, на конвертацію якої сьогодні вони витрачають більше 18%.

ПРОТЕ:

Виникають сумніви, наскільки депутати будуть готові піти на зниження ставок ЄСВ, адже це може спричинити падіння доходів Пенсійного фонду та фондів соцстраху.


Увійдіть, щоб залишити коментар