Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КОНТРОЛЬ ТЕЛЕФОНУ ТА ПОШТИ

6 жовтня 2014, 09:04
201
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

СБУ в листі від 16.06.2014 № 16/16/13-4/25/2739 висловила свою позицію щодо правомірності запису суб'єктами господарювання розмов по корпоративних телефонах працівників та контролю їх електронного листування.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, електронних інформаційних мереж є оперативно-розшуковим заходом, пов'язаним з тимчасовим обмеженням прав громадян, який мають право вживати лише підрозділи державних органів. Проведення таких заходів іншими суб'єктами, у тому числі приватними організаціями та особами, заборонено Законом «Про оперативно-розшукову діяльність».

При цьому прослуховування або запис розмови чи перегляд кореспонденції, що ведеться з корпоративних засобів зв'язку після фактичного отримання згоди всіх учасників бесіди на такі дії, не порушуватиме їх прав та не матиме ознак оперативно-розшукової діяльності.

У ході такої діяльності можуть накопичуватися та використовуватися відомості про фізичну особу, яку ідентифіковано або може бути конкретно ідентифіковано, що фактично є обробкою персональних даних. Така обробка повинна здійснюватися з урахуванням вимог Закону «Про захист персональних даних» після згоди суб'єкта персональних даних на обробку його персональних даних, створення умов для захисту цих даних та із забезпеченням його прав.

ПРОТЕ:

Нез'ясованим залишається питання, в якій формі має бути викладено подібну згоду. Загалом складно уявити механізм отримання згоди третіх осіб, що не мають відношення до суб'єкта господарювання, з якими працівник контактує за допомогою корпоративних засобів зв'язку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини