Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОВЕРДРАФТИ БЕЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОЖЛИВІ

30 вересня 2014, 09:05
234
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Своєю постановою № 607 від 25.09.2014 НБУ дещо пом'якшив умови незастосування санкцій до банків, що допустили порушення нормативів у зв'язку з подіями в Криму та на сході України. Проявилося це в розширенні списку операцій, доступних таким банкам.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, банкам додатково дозволено надавати без отримання забезпечення кредити овердрафт юридичним особам за договорами, укладеними до 26.08.2014 (дата набрання чинності постановою НБУ № 529), у рамках загальної суми заборгованості, що існувала на зазначену дату. Крім того, спрощено і взаємне кредитування банків - за постановою № 529 було дозволено лише кредити овернайт, тепер же банки можуть надавати один одному кредити на строк до 30 днів (без забезпечення).

Також розширено список цінних паперів, які банки мають право придбавати від свого імені. Він доповнений такими позиціями:

- цінні папери, емітовані НБУ;

- боргові цінні папери емітентів, цінні папери яких знаходяться в першому або другому рівні лістингу однієї з українських фондових бірж, у межах суми заборгованості, що була на 26.08.2014;

- облігації внутрішніх місцевих позик, емітентами яких виступають міськради обласних центрів і Києва.

Таким чином, банки та їх клієнти отримали можливість реструктуризації раніше виданих кредитів або шляхом їх перетворення на зобов'язання за борговими цінними паперами (облігаціями, векселями), або шляхом видачі кредитів офердрафт.

ПРОТЕ:

Видача нових кредитів без забезпечення, як і раніше, заборонена. Тому банки дуже прискіпливо перевірятимуть стан позичальників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини