Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОБІГ СПИРТУ ТА АКЦИЗ НА КОНЬЯК

14 серпня 2014, 09:01
324
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм» (урядовий законопроект № 2403).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Так, підготовленим до другого читання текстом законопроекту, на основі якого прийнято цей Закон, передбачено, що при відвантаженні спирту етилового представник контролюючого органу на акцизному складі підприємства:

- робить відмітку на товарно-транспортній накладній, зареєстрованій в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв, про погодження його відпуску шляхом проставляння штампа «Виїзд дозволено» та особистого підпису, зазначає час виїзду та показники пробігу транспортного засобу, реквізити акта про відвантаження та прийняття спирту етилового, а також здійснює запис у журналі реєстрації відвантаження спирту етилового;

- протягом 3-х днів направляє довідку про відвантаження спирту етилового контролюючому органу за місцезнаходженням покупця спирту, про що робить відмітку в зазначеному журналі.

Окрім цього, підвищиться акцизний податок на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду.

З 1 січня до 31 грудня 2015 року ставка акцизного податку на такі товари становитиме 59,96 грн. за 1 літр 100%-го спирту. А вже з 1 січня і до 31 грудня 2016 року ставка акцизного податку зросте до 63,50 грн. за 1 літр 100%-го спирту.

При цьому до 31 грудня 2014 року застосовуватиметься ставка, яка діє нині - 56,42 грн. за 1 літр 100%-го спирту.

ПРОТЕ:
Зазначимо, що остаточний текст Закону стане відомий після його підписання Президентом, оскільки при голосуванні до нього вносилися зміни.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини