Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТАКСИСТИ ВИВОДЯТЬСЯ З ТІНІ

31 липня 2014, 09:00
232
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Укртрансінспекція анонсувала майбутні зміни до законодавства, що регулює ринок таксомоторних перевезень, які покликані вивести на новий рівень надання таких послуг в Україні. Очікується, що нововведення в цій сфері підуть на користь як пасажирам, так і таксистам.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Результатом недосконалого регулювання ринку таких послуг є те, що за експертними оцінками близько 95 відсотків підприємців-таксистів працюють незаконно. Це шкодить не тільки державі (як і будь-який тіньовий бізнес), але й просто створює загрозу безпеці пасажирів і самих таксистів. Адже в таких умовах неможливо провести передрейсовий контроль водіїв і транспортних засобів, належну інкасацію виручених коштів (не говорячи вже про податковий облік такої діяльності), притягнути до відповідальності винну особу у разі будь-яких інцидентів. Причому потурають цьому часом самі оператори, співпрацюючи з таксистами-нелегалами. У результаті пасажири не можуть належним чином захистити свої порушені права або самі водії часто стають жертвами злочинів.

Керівництво Укртрансінспекції звертає увагу громадськості на існуючу проблему недостатнього правового регулювання допуску до ринку таксі, взаємодії між інформаційно-диспетчерською службою та перевізниками, стандартів безпеки таких перевезень. У зв'язку з цим зараз проводиться експертна робота з удосконалення законодавчої бази роботи таксистів, де, зокрема, передбачається внесення змін до Закону «Про автомобільний транспорт».

ПРОТЕ:

Це вже не перша спроба врегулювати ринок таксі. Попередні ініціативи раз у раз стикалися з досить сильною опозицією з боку тих, хто зацікавлений у збереженні нинішнього становища. Саме це змушує обережно ставитись до перспектив прийняття анонсованих змін.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини