Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Європейська бізнес асоціація виступає за накопичувальні пенсії

14 серпня 2018, 17:30
229
0
Реклама

ЄБА звернулась з листом до Міжнародного валютного фонду та директорату Всесвітнього банку по Білорусії, Молдові та Україні з проханням підтримати введення в Україні другого рівня пенсійного страхування.

У зверненні йдеться про необхідність прийняття законопроекту №6677 від01.03.2018про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Серед позитивних сторін законопроекту відмічаються такі як диверсифікація накопичень населення між десятками недержавних пенсійних фондів, їх вільний вибір та зміну, можливість здійснювати щоденний контроль стану накопичень самими громадянами. Окрім того, йдеться про мінімізацію корупційних ризиків, та незначні витрати з боку держави на впровадження реформи.

Крім того в листі відмічається, що в Україні наразі спостерігається старіння населення та зменшення його чисельності, у тому числі, за рахунок міграції. За підрахунками експертів, до 2050-го в Україні співвідношення працюючих до пенсіонерів буде 10 до 15. А працездатне населення і є потенційними донорами нинішньої солідарної пенсійної системи.

ЄБА вважає за необхідне запровадити другий рівень пенсійного страхування з 1 січня 2019 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини