Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи відкриється німецький ринок труда для українців?

22 серпня 2018, 10:58
267
0
Реклама

У Німеччині з'явився проект закону, який окреслює основні засади імміграційної політики. Він розроблений трьома міністерствами: внутрішніх справ, праці та економіки і покликаний спростити працевлаштування іноземних фахівців. Попри проблеми із надмірною кількістю пошукачів притулку з проблемних країн, за оцінками експертів в країні не вистачає близько 1,6 мільйона працівників.

Проект передбачає усунення норм, що ускладнювали працевлаштування іноземців: так звану перевірку пріоритетності - необхідність довести, що на певне робоче місце не претендують місцеві робітники з ЄС та обмеження найму іноземців списком «дефіцитних професій».

Також очікується, що у майбутньому до Німеччини зможуть в'їжджати працівники, які не отримали конкретної пропозиції роботи, вони матимуть шість місяців для її пошуку. Безпосередньо в країні буде вирішуватись й питання визнання кваліфікації спеціаліста. Очікується, що даний механізм може бути застосований і для осіб, яким було відмовлено у наданні притулку.

На сьогоднішній день безперечним лідером для працевлаштування українців в ЄС лишається Польща, де, тим не менше, дефіцит фахівців лише зростає. За оцінками експертів кожна друга польська компанія відчуває складнощі із пошуком нових співробітників, тоді як два роки тому йшлося про 35% компаній. Все це відбувається на фоні зниження безробіття в самій Польщі, рівень якої є найнижчим з 1990-х років.

Відкриття ринків трудової міграції Західної Європи для українців у середньостроковій перспективі здатне призвести до збільшення відтоку трудових ресурсів з країни та зростання дефіциту робітничих кадрів, що вже на сьогодні призводить до негативних наслідків в економіці.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини