Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли конфлікт з покупцем не варто доводити до суду

28 серпня 2018, 08:40
256
0
Реклама

Суть справи: жінка впала в торговельній залі магазину, посковзнувшись на щойно вимитій підлозі (попереджуючого знаку там не було), та отримала внаслідок цього інвалідність. Адміністрація магазину не захотіла домовлятися з потерпілою, а запропонувала їй звернутися до суду. Що та і зробила. У позові просила відшкодувати моральну та матеріальну шкоду.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову, оскільки позивачка не повідомила в місцеву держадміністрацію про травму відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру. Також він не знайшов причинно-наслідкового зв'язку події з винними діями прибиральниці.

Однак апеляційний суд частково задовольнив позовні вимоги, зобов'язавши відповідача виплатити 1 744 грн матеріальної і 50 тис. грн - моральної шкоди.

Колегія суддів Цивільного суду ВС залишила в силі рішення апеляції. Суд вказав, що відповідно до ч. 1 ст. 1172 ЦК магазин відшкодовує відвідувачам шкоду, заподіяну прибиральницею внаслідок виконання своїх трудових обов'язків. Слід підкреслити, що прибирання у торговельні залі повинно відбуватися із встановленням попереджувального знаку.

Зауважимо, що Суд розцінив показання свідків як достатній доказ підтвердження отримання травми потерпілої під час прибирання без відповідного попередження відвідувачів.

Відповідну постанову по справі №761/1604/13-ц ВС прийняв 8.08.2018.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини