Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спори у сфері енергетики та комунальних послуг вирішуватиме Нацкомісія

31 серпня 2018, 10:35
183
0
Реклама

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, винесла на обговорення доопрацьований проект порядку врегулювання спорів, які виникають між суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг. Перший варіант був оприлюднений 10 місяців тому і викликав велику кількість нарікань в галузі.

Документ стосується спорів, пов'язаних із виробництвом, передачею, розподілом та постачанням електроенергії та природного газу; постачанням скрапленого газу (LNG); транспортуванням нафти, нафтопродуктів та інших речовин трубопровідним транспортом. У сфері комунальних послуг - спорів при виробництві та транспортуванні теплової енергії; централізованому водопостачанні та водовідведенні; переробці та захороненню побутових відходів.

НКРЕКП не розглядатиме спір за умови звернення лише однієї із сторін, або ж при розгляді цього питання у суді. Заява встановленої форми повинна бути подана не пізніше ніж через рік з дня порушення прав та інтересів заявника.

Врегулювання спору здійснюється безоплатно. Сторони спору самостійно несуть витрати, необхідні для забезпечення участі у врегулюванні спору їх представників та залучених ними експертів.

Рішення НКРЕКП приймається на засіданні, яке проводиться у формі відкритого слухання. Воно є обов'язковим до виконання сторонами спору і може бути оскаржене в суді.

Нагадаємо, що діяльність третейських судів в Україні регулює спеціальний Закон. З його основними положеннями можна ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН у розділі «Закони в тезах».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини