Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна оскаржити догану в суді?

31 серпня 2018, 12:49
3644
0
Реклама

Суть справи: працівник оскаржив до суду наказ про оголошення йому догани. Позивач вказав, що за станом здоров'я був вимушений залишити робоче місце, про що попередньо повідомив керівництво. Догана за порушення виконавчої дисципліни була оголошена йому після виходу з лікарняного. Позов обґрунтований тим, що відсутність працівника не потягла за собою настання будь-яких негативних наслідків. Також роботодавець не врахував роботу позивача за попередній період, яка виконувалась належним чином і без порушень трудової дисципліни.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позовних вимог. Рішення вмотивоване тим, що оскаржити догану не можна (на відміну від звільнення), оскільки це найменш суворий вид стягнення, який роботодавець має право застосовувати за будь-яке порушення трудової дисципліни.

Колегія суддів Цивільного суду ВС не погодилась із таким висновком судів та передала справу на повторний розгляд в апеляцію.

Суд вказав, що відповідно до ч. 3 ст.149 КЗпП при обранні виду стягнення роботодавець повинен врахувати:

- ступінь тяжкості вчиненого проступку;

- заподіяну шкоду;

- обставини, за яких вчинено проступок;

- попередню роботу працівника.

Відповідну постанову у справі №754/4355/17-ц ВС прийняв 22.08.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

***

Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН міститься багато аналітичних матеріалів, присвячених окремим аспектам трудових відносин. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати про:

- «Звільнення співробітника за користування соцмережами»;

- «Звільнення директора підприємства»;

- «Звільнення зниклого безвісно працівника»;

- «Тимчасово виконуючий обов'язки: як правильно його призначити, які повноваження він має».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини