Суть справи: ТОВ звернулося до міської ради з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Замість дозволу або вмотивованої відмови товариство отримало лист від чиновника держадміністрації з роз'ясненням порядку набуття права власності (користування) на землю. Сесія міськради це питання не розглядала. ТОВ оскаржило такі дії до суду.
Місцевий та апеляційний суди визнали дії міської ради протиправними та зобов'язали її розглянути клопотання.
Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із такими висновками.
Верховний суд вказав, що в ст. 123 Земельного кодексу визначено органи, які приймають рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою. У даному випадку це міська рада.
Оскільки позивач подав уповноваженому органу належним чином оформлене клопотання, то місцева рада зобов'язана була розглянути його у місячний строк і надати дозвіл на розроблення проекту або мотивовану відмову у його наданні.
Відповідну постанову у справі №826/7449/17 ВС прийняв 26.06.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.
***
Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН міститься багато аналітичних матеріалів, присвячених окремим аспектам земельних відносин. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати про:
- «Реєстрація земельної ділянки: особливості процедури»;
- «Сервітут на землю: що це таке та для чого використовується»;
- «Цільове призначення землі: що це таке і на що впливає»;
- «Придбання будівлі не завжди тягне за собою появу права оренди землі».