Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вступили в силу оновлені норми валютного контролю

11 вересня 2018, 11:00
374
0
Реклама

Нацбанк постановою від 6.09.2018 №97, яка набула чинності 8 вересня, оновив норми валютного контролю.

Зокрема, санкції за порушення валютного законодавства, передбачені Декретом від 19.02.1993 № 15-93 та постановою НБУ від 8.02.2000 №49 застосовуються на підставі актів перевірки без складання протоколів.

Також уповноважені Нацбанку в разі отримання від інших держорганів матеріалів, що можуть свідчити про валютні порушення, повинні перевіряти таку інформацію і при її підтвердженні складати акт перевірки.

Тепер датою початку проведення виїзної перевірки буде вважатися дата відправки банку (фінансовій установі) запиту про надання необхідної інформації, письмових пояснень та ін. А датою її закінчення - дата акта або доповідної записки керівника перевірки.

Крім того, передбачається ознайомлення керівника з актом виїзної перевірки - не пізніше тридцятого календарного дня (замість тридцятого робочого) з дня закінчення перевірки.

Зміни внесено до:

- Положення про валютний контроль;

- Положення про порядок проведення виїзних, невиїзних (камеральних) перевірок щодо дотримання банками, іншими фінустановами, національним оператором поштового зв'язку вимог валютного законодавства та перевірок пунктів обміну іноземної валюти.

***

Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН міститься багато аналітичних матеріалів, присвячених окремим аспектам валютного регулювання. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати про:

- «Письмові запити податківців»;

- «Нюанси одержання кредиту на бізнес»;

- «Володіння криптовалютою».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини