Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МОЗ починає боротьбу з неефективними ліками

13 вересня 2018, 12:38
182
0
Реклама

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик анонсував створення агентства з оцінки медичних технологій, завданням якого буде аналіз ефективності лікарських засобів, методів лікування та діагностики.

Складно навіть уявити, якими ресурсами і фахівцями повинно володіти таке агентство, щоб якісно впоратися з поставленим завданням. Але чиновники очікують, що за результатами його діяльності будуть відібрані найбільш ефективні методи лікування з оптимальним використанням фінансових коштів. Крім того, на основі рекомендацій агентства, МОЗ переглядатиме номенклатуру державних закупівель та Національний перелік основних лікарських засобів. Також експерти агентства допоможуть оптимізувати роботу медустанов в рамках доказової медицини та оцінки медичних технологій.

Разом з тим, створення агентства буде лише одним з напрямків щодо захисту населення від неефективних ліків, адже, за інформацією МОЗ, з коштів, витрачених людьми на ліки, 26% пішли на непотрібні препарати. Так, крім уже діючих заходів - закупівель через міжнародні організації та впровадження Нацпереліку - буде надалі вдосконалюватися використання міжнародних протоколів лікування, створення електронної системи охорони здоров'я e-Health.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я також ініціював скасування видачі спецдозволів народних цілителів, а також запропонував коригування вимог до реклами лікарських засобів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини