Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фармацевтам доведеться відповідальніше відноситися до реклами своїх препаратів

17 травня 2018, 11:24
224
0
Реклама

16 травня Мінохоронздоров'я запропонувало до обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про удосконалення порядку реклами лікарських засобів)». Зміни, розроблені згідно вимог ЄС, покликані усунути випадки маніпулювання інформацією з боку виробників і продавців цієї продукції.

Вводиться ряд вимог і обмежень, наприклад, зміст реклами ліків повинен відповідати його інструкції про застосування. Заборонено включати в рекламні повідомлення пропозиції встановити діагноз або курс лікування по телевізору, телефону та іншими засобами телекомунікації і зв'язку. Також заборонять включати дані з недостовірною інформацією про одужання та інформацію про те, що ліки призначені тільки або в основному для дітей.

Законопроект прямо забороняє теле-и радіокомпаніям рекламувати певні категорії ліків і передбачає за таке порушення штраф у розмірі 5% ліцензійного збору. Серед іншого, це стосується реклами препаратів, застосування яких можливе тільки по рецепту, внесених в перелік заборонених до рекламування, відпуск яких проводться без рецепту, а також допінгових засобів; цілительства і народної медицини.

Законопроектом вносяться зміни до законів «Про рекламу», «Про лікарські засоби», «Про телебачення і радіомовлення».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини