Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кредитні спілки: розширення можливостей для участі

17 вересня 2018, 13:21
223
0
Реклама

Група депутатів 13 вересня зареєструвала законопроект №9078, яким передбачається суттєве розширення можливих учасників кредитних спілок (КС), а також збільшення їх ролі у фінансовому секторі, деталізація окремих аспектів їх функціонування. Ключове ж нововведення полягає в тому, що на КС пропонується розповсюдити норми законодавства про гарантування вкладів фізичних осіб (правда, лише у віддаленій перспективі) та посилити контроль шляхом створення профільної саморегульованої організації (СРО).

У проекті передбачається пряма норма щодо можливості участі у КС юридичних осіб - фермерських господарств, кооперативів, первинних та місцевихпрофесійних спілок, релігійних організацій, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Передбачені умови визнання КС проблемною. Це зменшення на 5% значення нормативу достатності регулятивного капіталу, невиконання зобов'язань, порушення нормативів ліквідності, наявність заборгованості за проблемними кредитами у 60% від загальної суми активів. КС визнають неплатоспроможною при зменшенні на одну третину значення нормативу достатності регулятивного капіталу або невиконанні протягом п'яти робочих днів 2% і більше своїх зобов'язань. Також у проекті деталізована процедура ліквідації КС.

Актуальний тренд - підвищення статусу в господарській діяльності саморегульованих організацій також знайшов відображення у проекті. Його автори пропонують передати новоствореній СРО частину повноважень виконавчої влади, що полягатиме у праві самостійно встановлювати норми, стандарти у галузі, регулювати як внутрішні взаємини, так і відносини зі споживачами. Разом з тим, за державою залишатиметься право впливати на прийняття рішень СРО, припиняти або відкликати відповідні повноваження, включно до позбавлення СРО її статусу.

***

Нагадаємо, що під час роботи з підприємствами і компаніями може бути корисним сервіс CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Він дозволяє знайти інформацію про ваших контрагентів серед фізичних і юридичних осіб та здійснювати їх подальший контроль.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини