Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи зможе райсуд скасувати мораторій на продаж землі?

19 вересня 2018, 16:57
217
0
Реклама

Як повідомляє ресурс «НВ Бізнес», юристи компанії PriceWaterhouseCoopers подали у Дрогобицький районний суд від імені Івана Миколайовича К. і фермера Дмитра Огнєва позов про скасування мораторію на продаж землі.

11 вересня позивачі звернулися до приватного нотаріуса з метою посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, розташованої у Львівській області. Проте нотаріус в оформленні угоди відмовив, оскільки в Україні з 2002 року діє мораторій на продаж сільгоспземель.

У суді буде відстоюватись право вільно розпоряджатися власністю. При цьому наголошується на рішенні Європейського суду з прав людини «Зеленчук та Цицюра проти України». ЄСПЛ 22.05.2018 року постановив, що мораторій на продаж сільськогосподарських земель порушує права власників таких ділянок. Він зазначив, що Україна повинна вжити відповідні законодавчі або інші заходи для забезпечення справедливого балансу між інтересами власників сільськогосподарських земель та суспільством в цілому.

Після прийняття рішення ЄСПЛ Верховний суд як остання інстанція вже відмовлявся визнавати протиправними дії Верховної Ради (постанова від 06.06.2018 по справі № 800/296/17) щодо продовження дій мораторію. Новий процес навряд чи завершиться у районному суді, тож варто очікувати на цікавий його перебіг. А за умови належної уваги зі сторони суспільства він може прискорити земельну реформу в країні

***

Нагадаємо, що система аналізу судових рішень VERDICTUM від ЛІГА:ЗАКОН забезпечує швидкий інноваційний аналітичний пошук судової практики, обґрунтований вибір правової позиції та ефективних засобів аргументації в досудових і судових спорах та надає можливість з'ясувати правову позицію судів щодо суперечливих моментів законодавства.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини