Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи може міська рада стягнути кошти за користування ділянкою без дозволу?

25 вересня 2018, 08:11
211
0
Реклама

Суть справи: міська рада звернулась до суду для відшкодування близько 78 тис. грн за користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів. Позовні вимоги аргументовані тим, що відповідач є власником будівель, розташованих на спірній ділянці, але ухиляється від дій щодо розроблення проектів землеустрою, укладання договорів оренди та від сплати за землекористування.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили вимоги позивача у повному обсязі. Вони вказали, що бездіяльність відповідача призвела до неодержання територіальною громадою доходів, які повинні бути відшкодовані.

Велика палата ВС скасувала ці судові рішення і передала справу на новий розгляд.

Суд вказав, що виникнення права власності на будівлю не є підставою для виникнення права оренди земельної ділянки, на якій вона розміщена і яка не була відведена в оренду попередньому власнику. Фактичний користувач ділянки, який безпідставно зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування, зобов'язаний їх повернути.

Верховний суд вважає, що відносини з фактичного користування ділянкою без договору та недоотримання її власником доходів є за своїм змістом кондикційними, тому немає підстав застосовувати приписи про відшкодування збитків. Тому можна припустити, що при новому розгляді, рішення залишиться таким самим, а зміняться тільки підстави задоволення позову.

Відповідну постанову у справі №629/4628/16-ц ВС прийняв 23.05.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини