Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Малим виноробам спростили ліцензування

5 жовтня 2018, 13:59
258
0
Реклама

Кабінет міністрів 3 жовтня прийняв постанову «Про затвердження форми декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства для малих виробництв виноробної продукції, порядку її подання та реєстрації».

Суть нововведення полягає в тому, що відтепер малі виробники винопродукції замість проходження атестації будуть подавати до Держпродспоживслужби декларацію про наявність необхідного устаткування для виробництва виноробної продукції. Це повинно суттєво полегшити отримання ліцензії та, певною мірою, усунути корупційну складову. Під дію нового порядку також підпадають виробники натуральних медових напоїв.

Постанова була прийнята на виконання Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв». До матеріально-технічної бази, згідно з Законом, віднесені: земельні ділянки, відокремлені нежитлові приміщення для здійснення господарської діяльності, власні, або залучені на договірних засадах лабораторія та обладнання.

Так, виробник повинен володіти обладнанням для зважування, подрібнення та пресування плодів, ягід, винограду, меду; відстоювання та бродіння сусла; обробки, зберігання або витримки виноматеріалів; розливу вин у споживчу тару. Крім того, необхідним є наявність устаткування для контролю температури на етапах виробництва, зберігання винопродукції та санітарної обробки технологічного обладнання, винопроводів та інвентарю.

Додамо, що на розгляді у Верховній Раді знаходиться проект постанови від 12.09.2018 №9077 «Про День виноградаря, винороба та українського вина», який пропонується відзначати у першу неділю листопада.

***

Нагадаємо, що в ІПС ЛІГА:ЗАКОН за погодженням з ДФС розміщено матеріали інформаційно-довідкового ресурсу "ЗІР" та індивідуальні консультації ДФС з різноманітних питань, наприклад, про розмір та порядок сплати річної плати за ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, про використання імпортних коньячних спиртів для виробництва алкогольних напоїв, про здійснення оптової торгівлі алкогольними напоями та ін.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини