Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кримінальну відповідальність для «просунутих» автокрадіїв посилять

8 жовтня 2018, 08:07
233
0
Реклама

4 жовтня Верховна рада прийняла за основу законопроект №8184 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти власності, безпеки руху та експлуатації транспорту».

Законопроектом вносяться зміни у положення КК про крадіжку та грабіж. До відповідних статей додається нова кваліфікаційна ознака: вчинення злочину із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання в роботу технічних систем охорони (блокування) стаціонарних або рухомих об'єктів, з метою отримання несанкціонованого (неконтрольованого) доступу до них.

Зміни мають на меті запровадити більш сурове покарання, зокрема, для автокрадіїв, які при вчиненні злочинів користуються так званими граберами - електронними пристроями для зчитування , аналізу або блокування електронної сигналізації та імобілайзерів автівок. Використання таких пристроїв пропонується прирівняти до вчинення злочину, поєднаного з проникненням у житло або злочину, що завдав значної шкоди потерпілому. Максимальне покарання за вчинення таких дій передбачене у вигляді позбавлення волі до шести років - за крадіжку і до восьми років - за грабіж.

Проектом також пропонується виключити у статті про незаконне заволодіння транспортним засобом кваліфікуючу ознаку - завдання значної матеріальної шкоди. Натомість встановлюється кримінальна відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом, якщо предметом такого незаконного заволодіння є транспортний засіб, ринкова ціна якого на момент вчинення злочину становить значний розмір.

Запропоновані зміни дадуть можливість правоохоронцям застосовувати негласні слідчі та розшукові дії при розкритті злочинів. Також, навіть у випадку повернення автівки власнику, злочинець відповідатиме за більш суворим вироком.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини