Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи буде змінено процедуру тимчасової заборони ліків?

11 жовтня 2018, 17:48
262
0
Реклама

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) виступила з підтримкою розроблених ДП «Державний експертний центр» (ДЕЦ) змін до наказу Міністерства охорони здоров'я від 22.11.2011 №809, що затверджує Порядок встановлення заборони (тимчасової заборони) та поновлення обігу лікарських засобів.

Йдеться про необхідні зміни в частині, що стосується тимчасової заборони обігу лікарського засобу. На думку фахівців ЄБА, на сьогодні, коли ліки забороняються на період додаткових лабораторних аналізів лише через підозри щодо можливих відхилень, це призводить до відсутності лікарських засобів для пацієнтів, призупиненню їх лікування. Окрім того, застосування чинної норми відкриває можливість для корупційних дій.

Питання піднімалося на обговореннях серед членів робочої групи з дерегуляції в МОЗ ще у 2014-2015 роках, де брали участь також представники фармацевтичної сфери. Тоді відповідні зміни до законодавства були одностайно погоджені, а змінений проект наказу №809 - направлений для прийняття. Нещодавно ДЕЦ оновив зміни до наказу і повторно направив їх до Міністерства охорони здоров'я.

ЄБА закликає МОЗ якнайшвидше опублікувати проект змін для обговорення.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини