Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обов’язковий техогляд автомобілів невдовзі повернеться

12 жовтня 2018, 08:36
188
0
Реклама

Як ми писали раніше, Мінінфраструктури підготувало зміни до низки законів з метою адаптації вітчизняних норм до актів ЄС. Зміни повинні торкнутись й чинного Закону «Про автомобільний транспорт».

Законопроектом пропонується в обов'язковому порядку обладнувати тахографами комерційні ТЗ, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше ніж дев'ять (з місцем водія включно) або перевезення вантажів автомобілем максимальною допустимою масою понад 3,5 тони. Виняток складатимуть пасажирські ТЗ, на маршрутах до 50 км, з максимальною швидкістю до 50 км/год., воєнізованих структур, екстрених служб та ін. Також пасажирські (понад 9 місць) та вантажні (понад 3,5 тони) комерційні ТЗ повинні бути обладнані пристроями для обмеження швидкості.

У змінах до цього ж Закону встановлюється порядок та періодичність перевірки транспортних засобів на придатність до експлуатації. Комерційні ТЗ (див. вище), причепи масою понад 3,5 тони, ТЗ, що використовуються як таксі, ТЗ спеціалізованого призначення (санітарні та медичні) повинні проходити ТО через один рік від дати першої реєстрації, потім щорічно. Усі інші авто (включно з легковими індивідуального користування) повинні проходити ТО через чотири роки від дати першої реєстрації, потім кожні два роки. Мотоцикли та прирівняні до них три- та квадрацикли - кожні два роки. Двоколісні ТЗ та прирівняні до них проходять ТО за умови, якщо обсяг їх двигуна перевищує 125 куб. см.

Перевірка ТЗ на придатність до експлуатації буде проводиться експертами у пунктах перевірки (вони повинні знаходитись на відстані не більше 100 км один від одного). За результатами перевірки ТЗ видається свідоцтво, скріплене особистою печаткою експерта. Відомості щодо проведення перевірки вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів

Законопроект також вводить поняття придорожнього огляду комерційних ТЗ щодо їх придатності до експлуатації. Поглиблений огляд може проводитися на спеціальних обладнаних оглядових майданчиках. Кількість таких оглядів щорічно повинна становити не менше 5% від кількості зареєстрованих ТЗ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини