Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розпочато створення мережі управління майновими правами у сфері інтелектуальної власності (ДОПОВНЕНО)

25 жовтня 2018, 14:08
249
0
Реклама

Мінекономрозвитку оприлюднило для обговорення низку проектів наказів, які були розроблені на виконання положень Закону «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Проекти визначають, зокрема, порядок формування, строк повноважень, правила та процедури комісії з акредитації організацій колективного управління. Така комісія повинна бути створена Мінекономрозвитку на конкурсній основі і складатиметься з восьми членів. Очолюватиме її міністр або заступник міністра.

Також розроблено форми заяви про акредитацію та реєстрацію організацій колективного управління - громадських об'єднань правовласників,. Також проектом пропонується форма щорічного звіту про діяльність організацій.

Визначається і процес передачі управління майновими правами від державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (УААСП) організації колективного управління. Для цього необхідно провести збори делегатів з числа правовласників - фізичних осіб, які уклали договори з УААСП. Мінекономрозвитку розроблено порядок рейтингового голосування, мінімальної кількості творів та максимальної кількості авторів для визначення осіб, які братимуть участь у таких зборах.

Нагадаємо, що після відхилення двох урядових законопроектів, у Верховній Раді 17 вересня зареєстрований депутатський законопроект №9088. Ним пропонується внести зміни у чинне законодавство з метою підвищення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності та удосконалення державного управління у цій сфері. 18 та 20 вересня Мінекономрозвитку представив власні законопроекти, що за текстом практично ідентичні №9088.

ДОПОВНЕННЯ. 24 жовтня Мінекономрозвитку оприлюднило проект Наказу «Про затвердження Порядку ведення Реєстру організацій колективного управління». У ньому представлені зразки заяви про реєстрацію організації колективного управління, витягу з Реєстру щодо організації колективного управління, відомостей про засновників, персональний склад наглядового і виконавчого органів та штатних працівників юридичної особи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини