Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інформація з Єдиного держреєстру може бути інтегрована в глобальні бази даних

24 жовтня 2018, 10:44
220
0
Реклама

Мінюст підписав угоду про співпрацю з держпідприємством «Національні інформаційні системи» (НАІС) та консорціумом OpenОwnership.

Угода передбачає, що Міністерство та НАІС отримають технічну допомогу для подальшого технічного вдосконалення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. В подальшому інформація про кінцевих бенефіціарних власників (бенефіціарну власність) в Україні буде передана до Глобального реєстру бенефіціарних власників (реєстр OpenOwnership).

За словами Міністра юстиції Павла Петренка незабаром буде підписано протокол обміну даними між OpenOwnership та НАІС. Планується провести перегляд та оновлення законодавства з метою підвищення рівня відповідальності за невиконання вимог щодо зобов'язання повідомляти достовірні дані. Зокрема, можуть підвищити відповідальність керівника юридичної особи за неподання інформації про кінцевого бенефіціарного власника.

Значних змін має зазнати підхід щодо деталізації інформації, яка вноситься до реєстру. На законодавчому рівні буде встановлено обов'язок юридичних осіб подавати інформацію про структуру власності. Окрім того повинні будуть надаватись відомості про спосіб впливу та розмір частки статутного капіталу або відсоток права голосу бенефіціарів. Завершитись інтеграція баз даних про український бізнес до реєстру OpenOwnership повинна до 2020 року.

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова заявила, що Україна є міжнародним лідером у впровадженні реформ з відкриття кінцевих бенефіціарних власників компаній і згадується на міжнародних майданчиках як стандарт реформ у цій сфері.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини