Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Загроза «пологовому туризму»

31 жовтня 2018, 14:35
162
0
Реклама

Дональд Трамп 30 жовтня висловив намір відмінити право на отримання громадянства США особами, що народились на території країни (право землі, або право ґрунту). З правової точки зору цікавим є не стільки сама заява - Трамп неодноразово висловлювався проти «якірних дітей», а те, що президент має намір змінити конституцію країни власним указом.

Нагадаємо, що 14 поправка до конституції США говорить про те, що особи, народжені або натуралізовані в Сполучених Штатах та підпадають під юрисдикцію США, є громадянами США і штату, де вони мешкають.

Заяви президента цілком вписуються в його антиміграційну риторику, адже по досягненню 21-річного віку, таки громадяни мають право подавати документи на возз'єднання із сім'єю, забезпечуючи таким чином грін-картами своїх батьків. Проте експерти досить скептично висловлюються щодо можливостей конституційних змін указом президента. У будь-якому випадку, рішення буде прийматись Верховним судом США.

У разі ж скасування у США права ґрунту зникне таке досить популярне на пострадянських теренах явище, як пологовий туризм. Адже, попри наявність схожих правових норм у 30 країнах, народжувати більше всього направляються саме до США.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини