Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скасування мораторію на продаж землі форсують

5 листопада 2018, 14:37
222
0
Реклама

Кабмін доручив Мінагрополітики і Госгеокадастру підготувати та подати на розгляд законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» до кінця поточного року.

Зазначені держструктури, відповідальні за розробку законопроекту, повинні були завершити роботу ще у липні цього року. Разом з тим термін мораторію на продаж землі, згідно з нормами Земельного кодексу, спливає 01.01.2019 року.

Як ми писали раніше, Європейський суд з прав людини ухвалив, що мораторій на продаж сільськогосподарських земель порушує права власників таких ділянок. Таке рішення окремі юристи намагаються використовувати як прецедент для звернення до суду.

Крім того, 20 вересня Верховна Рада більшістю голосів включила до порядку денного нинішньої сесії і направила до Конституційного суду законопроект №6236 про внесення змін до статті 41 Конституції. Законопроектом пропонується визначити, що основою аграрного устрою України є фермерське господарство.

***

Нагадаємо, що для оперативної реакції при вирішенні будь-яких земельних питань варто відстежувати зміни в реєстрі нерухомості за допомогою електронних засобів. Таку можливість надає спеціальний сервіс SMS-МАЯК, запущений на технічній базі ЛІГА:ЗАКОН. З його допомогою про зміни в реєстрі нерухомості можна оперативно дізнатися SMS-повідомленням, електронним листом, а також повідомленням в кабінеті користувача. Для інформування про початок та хід реєстраційної процедури щодо земельних ділянок призначений сервіс SMS-МАЯК ЗЕМЛЯ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини