Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оскаржується лише 5% рішень щодо об’єктів інтелектуальної власності

6 листопада 2018, 14:47
226
0
Реклама

Мінекономрозвитку оприлюднило звіт про результати роботи Апеляційної палати у період з 1 червня 2017 року по 1 листопада 2018 року.

Палата була створена у травні 2017 року. Її завдання - розгляд заперечень проти рішень Мінекономрозвитку у сфері прав на об'єкти інтелектуальної власності та заяв щодо визнання знаків для товарів та послуг добре відомими в Україні.

За півтора року Мінекономрозвитку прийняло 2325 рішень про відмову в наданні правової охорони на об'єкти інтелектуальної власності: винаходи, корисні моделі та знаки для товарів і послуг. До Апеляційної палати за цей період надійшло 115 заперечень, що складає 4,7% від загальної кількості рішень про відмову, тоді як у судах було оскаржено 0,4%. При цьому Апеляційна палата прийняла 100 рішень, 5% яких згодом були оскаржені в суді. Наразі жодне з рішень Апеляційної палати у судовому порядку не скасовано.

За словами Держсекретаря Мінекономрозвитку Олексія Перевезенцева, на сьогодні Регламент роботи Апеляційної палати спростив процедуру оскарження: спілкування може відбуватись в режимі відеоконференції або у письмовому вигляді. В майбутньому планується запровадити процедури альтернативного вирішення спорів - медіація та арбітраж.

Ознайомитись зі звітом Апеляційної палати можна за посиланням.

Як ми писали раніше, Мінекономрозвитку підготувало низку проектів наказів, які визначають, зокрема, порядок формування, строк повноважень, правила та процедури комісії з акредитації організацій колективного управління. Така комісія повинна бути створена на конкурсній основі і складатиметься з восьми членів. Очолюватиме її міністр або заступник міністра.

У Верховній Раді зареєстровані депутатський та урядовий законопроекти, якими пропонується внести зміни у чинне законодавство з метою підвищення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної власності та удосконалення державного управління у цій сфері.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини