Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інформація про надра стане цифровою та більш доступною

13 листопада 2018, 17:46
266
0
Реклама

Уряд 7 листопада постановою №939 ухвалив новий порядок розпорядження геологічною інформацією, який передбачає повне оцифрування усієї наявної в Україні геологічної інформації та створення єдиного загальнодоступного каталогу відомостей про неї.

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, ці нововведення було зроблено у рамках другого пакету законодавчих змін у сфері надрокористування. Вони передбачають зменшення регуляторного навантаження на суб'єктів господарювання при розпорядженні геологічною інформацією та спрощення доступу до неї потенційних інвесторів.

Держателем каталогу є Держгеонадра, а його адміністратором - підприємство «Геоінформ України», яке матиме виключні повноваження та відповідальність щодо оцифрування геологічної інформації.

До каталогу будуть вноситися такі дані: вид інформації (вторинна чи первинна), відомості про її власника, місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин, інформація про створення, придбання, передачу права власності на геологічну інформацію або надання права користування нею.

Розпорядження геологічною інформацією з обмеженим доступом або такою, що підпадає під дію закону «Про державну таємницю», буде здійснюватися відповідно до діючого законодавства, так як і відносини з контрагентами, на яких поширюється дія Закону «Про санкції».

Як ми писали раніше, Держгеонадра має намір провести аукціони з продажу спецдозволів на видобування вуглеводнів на 44 ділянках. Такі торги можуть відбутись вже на початку наступного року.

Нагадаємо, що геологічна інформація - це дані про будову надр, склад, властивості і умови залягання гірських порід, корисних копалин, підземних вод, геофізичних і геохімічних полях, кількості і якості запасів корисних копалин, їх видобутку. Вона буває двох видів:

- первинна: геодезичні координати пунктів спостережень; керни свердловин і зразки кам'яного матеріалу; журнали польових спостережень; результати аналізів проб і випробувань мінеральної сировини та ін .;

- вторинна, тобто отримана в результаті обробки, інтерпретації або узагальнення первинних даних.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини