Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Появу системної трансплантації пропонують відкласти

14 листопада 2018, 08:07
186
0
Реклама

9 листопада група депутатів зареєстрували законопроект №9284, яким пропонується відтермінувати вступ в дію Закону «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» на один рік, до 1 січня 2020 року.

Парламент прийняв Закон ще в червні, але підзаконні акти, що необхідні для його впровадження, досі не розроблені. На даний час немає навіть у проекті таких актів, як: професійні стандарти та кваліфікаційні характеристики трансплант-координаторів, порядок надання згоди на донорство, умови вилучення анатомічних матеріалів тощо. Автори вважають, що провести їх фахове громадське обговорення і прийняти за час, що залишився, неможливо.

Крім того, в Україні відсутня система підготовки трансплант-координаторів (медпрацівників, які забезпечуватимуть отримання та пересадку анатомічних матеріалів). І навіть у випадку впровадження такої системи, для підготовки фахівців в достатній кількості потрібен час.

Депутати зазначили, що з пропозицією відтермінування до них звернулися представники Асоціації трансплантологів України, ряд біоімплантологів та офтальмологів.

Нагадаємо, що Мінохорониздоров'я розпочав створення реєстру донорів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини