Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перспективна мета – прибрати готівку з розрахунків з населенням

16 листопада 2018, 09:27
230
0
Реклама

Мінекономрозвитку розробило проект вимог до суб'єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги). За їх допомогою планують значно збільшити кількість безготівкових розрахункових операцій.

Для цього пропонується використати такі механізми:

- розширити перелік електронних платіжних засобів, які суб'єкти господарювання можуть використовувати при здійсненні безготівкових розрахунків за продані ними товари та надані послуги;

- визначити перелік видів економічної діяльності при здійсненні яких суб'єкти господарювання повинні забезпечити приймання електронних платіжних засобів. Передбачається, що поетапно до 1 липня 2020 року усі суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію товарів (послуг), вартість яких становить понад 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, повинні надавати можливість здійснювати безготівковий розрахунок;

- надати право суб'єктам господарювання використовувати платіжний термінал спільно з іншими суб'єктами на підставі договору з еквайром за умови забезпечення окремого обліку своїх операцій та отримання коштів на власний рахунок;

- провести Антимонопольним комітетом моніторинг розмірів комісійних винагород, установлених банками за операціями, здійсненими з використанням електронних платіжних засобів, і розмірів міжбанківських комісій, установлених платіжними організаціями.

На сьогоднішній день в Україні діє близько 1,37 млн суб'єктів господарювання, які займаються торгівлею та надають послуги населенню, на них зареєстровано 251,5 тис. торговельних платіжних терміналів.

Нагадаємо, що право держателів електронних платіжних засобів здійснювати ними розрахунки за товари та закріплено Законом «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Цим же Законом та постановою КМУ від 29.09.2010 №878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів» встановлено обов'язок суб'єктів господарювання забезпечити таку можливість.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини