Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Найважливіші для бізнесу події минулого правового тижня

23 листопада 2018, 17:25
283
0
Реклама

Прийнято закон про держбюджет-2019
Бюджет прийнятий близько 6 години ранку після довгих нічних торгів депутатів і уряду, що відбувалися як в сесійній залі, так і поза нею. Ухвалення бюджету залишалося головною умовою для початку нового фінансування від МВФ. Очікується, що перший транш у розмірі до 2 млрд дол. може бути отриманий до кінця цього року. Відновлення кредитування МВФ розморозить ряд інших проектів міжнародного фінансування. У цьому випадку Україні буде простіше пройти через пік виплат за боргами, який припадає на 2019 рік.
Уряд називає новий бюджет «бюджетом розвитку», але реально основні пріоритети в ньому - соціальні виплати, забезпечення обороноздатності, реформи медична, освітня і децентралізація. Істотних стимулів для економічного зростання немає.

Внесено зміни до Податкового кодексу
Одночасно з прийняттям бюджету депутати внесли ряд правок до Податкового кодексу. Зокрема:
- нульові ПДВ та акциз для електромобілів продовжені до кінця 2022 року;
- з 01.07.2019 поріг неоподатковуваного поштового імпорту знизиться з 150 євро до 100 євро. Норму про оподаткування митними платежами більше трьох посилок в місяць, яка так і не запрацювала, скасовано;
- екологічний податок підвищать з 0,41 грн до 10 грн. Платниками цього податку не будуть ті, хто здійснює викиди вуглекислого газу до 500 тонн в рік;
- введено ряд пільг і спрощень для виноробів;
- акцизи на алкоголь не піднімалися, на тютюн збільшено з 01.07.2019 і тільки на рівень інфляції;
- продаж ліків і медичних виробів повинен бути тільки з видачею фіскального чека.

Змінюються правила ввезення в країну автомобілів, їх оподаткування та експлуатації
Президент підписав закони про розмитнення автомобілів на єврономерах і їх експлуатації і про нову систему стягнення акцизів з автотранспорту. «Підписані закони легалізують завезені з порушенням законодавства автомобілі з європейськими номерами. Всі кошти від цього підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, - написав він на своїй сторінці в фейсбуці. - Ухвалення цих законів є непростим компромісом між державою і фактичними власниками авто, а також між тими, хто сплатив податки, і тими, хто отримав шанс стати сумлінним платником».

Контроль стройінспекцій на місцях можуть посилити
Депутати прийняли за основу законопроект №7266-1 про механізми передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних і міських рад. Замість них такі функції буде здійснювати ДАБІ як центральний орган виконавчої влади в цій сфері.

Зміняться умови використання радіоелектронних засобів
Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, оприлюднила проект змін до Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, на експлуатацію яких потрібен дозвіл. Пропонується нова редакція розділу II, яким регламентується отримання дозволу на експлуатацію в залежності від використовуваної радіотехнології.

Розроблено нову нормативну грошову оцінку сільськогосподарських земель
Мінагрополітики підготувало проект змін до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, якими встановлюються нові грошові показники. 1 га ріллі виявився найдорожчим в Черкаській (33646 грн) і Чернівецькій (33264 грн) областях, найдешевшим - в Житомирській (21411 грн) і Львівській (21492 грн).

У законодавстві з'явилося поняття «кримінальний проступок»
Прийнято Закон (на основі законопроекту №7279-д), яким визначено принципи та критерії розмежування кримінальних проступків і злочинів, а також змінена класифікація кримінальних правопорушень на кримінальні проступки, нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі злочини. Кримінальним проступком визначено діяння, за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Керування транспортними засобами в стані сп'яніння стане кримінальним правопорушенням
Тим же Законом на основі законопроекту №7279-д відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння з адміністративної переведена в кримінальну. Так, за вказані порушення, а також за керування транспортними засобами під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, порушнику загрожує штраф від 1 до 2 тис. НМДГ (від 17 до 34 тис. грн), з позбавленням права керування на строк до 3 років. При повторному порушенні - до 3 тис. НМДГ (до 51 тис. грн), з позбавленням права керування на строк від 2 до 3 років.

Посилено відповідальність за фіктивне підприємництво
Тим же Законом на основі законопроекту №7279-д введена адміністративна відповідальність за фіктивне підприємництво, тобто за створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення забороненої діяльності. Це карається штрафом від 3 до 5 тис. НМДГ (від 51 до 85 тис. грн). Фіктивне підприємництво, що заподіяло велику матеріальну шкоду (понад 1 тис. НМДГ) державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам карається штрафом від 5 до 10 тис. НМДГ.

Нові заходи по боротьбі з рейдерством
Мін'юст представив законопроект # РейдерствоСтоп, який повинен значно знизити ризики рейдерських захоплень підприємств. Головним нововведенням є позбавлення комунальних підприємств права здійснювати реєстраційні дії. Державні підприємства зможуть проводити реєстраційні дії тільки на підставі документів з електронним підписом. Не чекаючи прийняття законодавчих змін, Кабмін вніс зміни до низки постанов уряду. Відтепер не можна створювати філії комунальних підприємств в інших регіонах. Також передбачено, що реєстратори, які отримують доступ до професії, повинні здавати відповідний кваліфікаційний іспит.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини