Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Азовське море зблизилося з Південно-Китайським

26 листопада 2018, 09:28
535
0
Реклама

Вчорашній напад на українські кораблі та їх захоплення продемонстрували, що РФ продовжує свідомо і все більш грубо порушувати норми міжнародного морського права. І ні Україна, ні інші країни, ні міжнародні організації поки нічого не можуть з цим зробити. Спочатку незаконно був побудований Керченський міст, потім почалися такі ж незаконні перешкоджання судноплавству, а зараз кораблі РФ поводилися так, ніби події відбувалися в міжнародно визнаних територіальних водах РФ.
Ситуація в Азовському морі вже фактично стала зменшеною копією тієї, що вже більше 10 років розвивається в Південно-Китайському морі. Суть тамтешнього конфлікту в тому, що Китай претендує на 90% акваторії Південно-Китайського моря і мріє перетворити його в Південно-Китайське озеро. Це море не тільки володіє багатющими ресурсами. Воно також знаходиться на дуже жвавих торговельних шляхах і займає важливе стратегічне положення. Досить сказати, що через нього щорічно проходить вантажів на 5 трлн дол. На частині акваторії моря претендують і п'ять інших прилеглих держав, але Пекін їх домагання навіть не хоче обговорювати. Замість цього китайці на місці декількох атолів і мілин створили штучні острови, побудували на них ЗПС, придатні для прийому бойових літаків, розмістили засоби ППО, склади, казарми.
У США в Південно-Китайському морі територіальних домагань немає, але в Вашингтоні кажуть, що вони будуть захищати безперешкодне мореплавання в регіоні, якому серйозно заважає створення китайцями штучних островів і їх мілітаризація. Час від часу туди посилаються бойові кораблі, літаки, які патрулюють міжнародні води (які китайці вважають вже своїми), не попереджаючи про це Пекін. До відкритого зіткнення поки не доходило, але навесні цього року китайські кораблі вже досить агресивно маневрували на шляху американців. Очевидно, що американська «демонстрація прапора» вже мало вражає китайців, але відкритого зіткнення дві держави, що володіють ядерною зброєю, явно не хочуть. При цьому китайці все одно повільно просуваються до своєї мети.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини