Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Конкурс з приватизації Центренерго скасовано (ДОПОВНЕНО)

12 грудня 2018, 09:02
304
0
Реклама

11 грудня «Деловая столица» із посиланням на джерела у Фонді держмайна повідомила, що вчора ввечері, після розгляду документів компаній-заявників, ФДМУ прийняв рішення скасувати конкурс з приватизації Центренерго.

Конкурс повинен був відбутися 13 грудня. Подали заявки і заплатили заставу за участь у ньому лише дві компанії. Перший претендент пов'язаний з українським підприємцем Віталієм Кропачовим. Його документи відхилили, адже не було надано підтвердження походження фінансів на придбання. Що стосується іншого претендента - компанії «Нафтобітумний завод» (Білорусь), то вона підозрюється СБУ у тому, що має пряме відношення до країни-агресора, а тому не могла бути допущена.

Наступний конкурс буде оголошений на початку майбутнього року.

Нагадаємо, що згідно з розпорядженням Кабміну, виставлений на продаж пакет Центренерго становить 78,2% статутного капіталу товариства номінальною вартістю 375,9 млн грн, його стартова ціна становить 5,9 млрд грн. За однією з умов приватизації, конкурс відбудеться, якщо у ньому братимуть участь не менше двох претендентів.

Прийом заявок на придбання акцій Центренерго розпочався 29 жовтня. Заявки не подав жоден з серйозних міжнародних інвесторів, хоча вивчати ситуацію приїжджали представники кількох компаній.

Центренерго - це остання державна компанія теплової енергетики. До її складу входять три великих ТЕС, які розташовані в Київській (Трипілля), Харківській та Донецькій областях.

ДОПОВНЕННЯ. Інформацію про скасування конкурсу підтвердив в.о. Фонду держмайна Віталій Трубаров. На своїй сторінці в фейсбуці він написав: «Учасники конкурсу - ТОВ «Укрдонінвест» і Виробниче унітарне підприємство «Нафтобітумний завод» - не допущені до участі в конкурсі, оскільки подана ними документація не відповідає вимогам законодавства. Зокрема, п. 5.7.14 Положення про порядок проведення конкурсів з продажу пакетів акцій акціонерних товариств про надання інформації та копій документів щодо пов'язаних з потенційним покупцем осіб. Також не надані копії документів на підтвердження отримання коштів на суму, не менше ніж початкова ціна продажу об'єкта. Крім того, за інформацією, наданою правоохоронними органами, кінцевим бенефіціарним власником одного з претендентів є особа, яка також є засновником і контролером компаній, зареєстрованих на території РФ, про що учасник не повідомила в конкурсній документації».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини