Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 ділових новин тижня

14 грудня 2018, 16:12
744
0
Реклама

Мішок для горіхів як корисна модель

Зараз до митного реєстру внесено 10 корисних моделей, що визначають спосіб упаковки волоського горіха при транспортуванні. Митники вважають, що ознаки формул цих корисних моделей (транспортування горіхів в мішках (полімерних, паперових або сітчастих, картонних коробах і т.п.)) не є новими, що ставить під сумнів їх патентоспроможність. Але патентне відомство вважає інакше, а у ДФС немає підстав відмовити у внесенні відомостей про ці «корисні моделі» в реєстр. Власники прав на такі моделі час від часу надсилають митникам заяви, в яких стверджують, що в зоні діяльності такої-то митниці здійснено митне оформлення товарів «горіх волоський» з порушенням прав їх інтелектуальної власності такими-то підприємствами. Фактично, мова йде про патентне троллінге з метою призупинити або уповільнити експорт горіхів. При цьому звинувачуються посадові особи митниць, які діють в рамках чинного законодавства.

Гіперпосилання на недостовірну інформацію не веде до відповідальності

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вказав, що гіперпосилання істотно відрізняються від традиційних публікацій, оскільки вони просто направляють користувача до іншого контенту, розміщеному в інтернеті. Розміщуючи його, користувач не контролює зміст вираженої в ньому інформації.

Пазл валютного регулювання майже склався

Нацбанк в рамках формування нової системи валютного регулювання, передбаченої Законом «Про валюті і валютні операції» представив проект структури валютного регулювання. Вона буде складатися з семи нових ключових нормативно-правових актів, проекти яких вже розробляються. Оприлюднено проект акта №4, в якому йдеться про критерії і порядок введення антикризових заходів, і актів №6 і №7, які будуть визначати валютне регулювання тимчасово - з 07.02.2019 і до повного переходу до свободи проведення валютних операцій. Проекти № 1,2,3 визначають норми валютного регулювання, які будуть застосовуватися, коли Україна повністю перейде до проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом». Схвалена правлінням НБУ версія всіх семи НПА буде оприлюднена за місяць до вступу в силу Закону «Про валюті і валютні операції», тобто до 07.01.2019.

Тарифи на тепло наздоганяють ціни на газ

10 і 11 грудня Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила підвищення тарифів на тепло для населення для виробників теплової енергії. Таке підвищення було неминучим з огляду на прийняття рішення урядом про підвищення ціни на газ. Підвищення тарифів відбулося на 12-24%, що пояснюється різницею в частках споживаного газу в структурі собівартості теплової енергії генеруючих компаній. Станом на 1 вересня, в переліку НКРЕКУ зареєстровано 27 ліцензіатів, які постачають тепло для населення, однак слід пам'ятати, що в комунальній сфері присутні також і ліцензіати місцевих органів влади, які також будуть підвищувати тарифи.

Коли користування переходить у володіння?

Верховний суд нагадав, що отримати право власності за набувальною давністю можна за таких умов: річ, яка виявилася у володінні, об'єктивно чужа; власник вважає майно своїм; заволодіння відбулося сумлінно; володіння було відкритим і тривало безперервно протягом встановленого терміну (п'ять років для рухомого майна, десять - для нерухомого). Але ця норма не застосовується у разі, коли володіння здійснювалося на підставі договірних зобов'язань.

Іноді рішення загальних зборів акціонерів не можна скасувати навіть на передбачених підставах

Акціонер має право оскаржити рішення загальних зборів у разі, якщо товариство не надало відповідь протягом 30 днів з дати вимоги акціонера обов'язкового викупу акцій. Однак Верховний суд констатував, що таке право не створює беззаперечного обов'язку суду визнавати такі рішення недійсними. У рішенні по конкретній справі суд вказав, що оскільки товариство викупило у позивача акції (хоч і з порушенням терміну), то його право в цій частині не порушено. Скасування ж рішення загальних зборів не впливає на відновлення такого права.

Митниця повинна вірити власникам «евроблях»

Ніна Южаніна, голова комітету ВР з питань податкової і митної політики, повідомила, що спільно з фахівцями Мінфіну вони підготували ряд змін до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів. Ці зміни, перш за все, повинні вирішити проблему коригування митними органами вартості транспортних засобів. Втручання в методику визначення митної вартості ТЗ призвело до утворення черг на митницях і створило перешкоди для власників авто з іноземною реєстрацією для розмитнення своїх авто в пільговий період. Після прийняття змін, якщо особа, яка здійснює митне оформлення авто, надасть офіційні документи, що підтверджують заявлену вартість (банківські платіжні документи, договір купівлі-продажу, копії митних декларацій країни відправлення), то митна вартість коригуватися не буде.

Невідповідність акту фіскалів встановленим вимогам трактується на користь платника

Колегія суддів Адміністративного суду ВС вказала, що податковий орган, приймаючи акти індивідуальної дії, повинен навести конкретні підстави їх прийняття (фактичні і юридичні), а також переконливі і зрозумілі мотиви. Суд пояснив, що така конкретизація необхідна для реалізації права платника податків на надання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності своїх дій.

Антирейдерство-2019: як захищається бізнес

В ході Х Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні» однією з ключових тем була протидія рейдерству. За словами першого заступника міністра юстиції Олени Сукманової, був підготовлений законопроект №9311. Він повинен буде, перш за все, позбавити комунальні підприємства права на вчинення реєстраційних дій, адже саме на їх частку припадає 80% всіх порушень. Також буде введено чітке дотримання територіального принципу. Діяльність реєстратора буде поширюватися тільки на певну адміністративну територію, для роботи на якій йому видано свідоцтво. Важливим також є введення обміну інформацією реєстраторів з базою судових рішень, адже непоодинокими є факти, коли перереєстрація майнових прав відбувається за підробленими судовими рішеннями.

Великобританія передумала припиняти видачу «золотих» віз

Міністерство внутрішніх справ Великобританії збиралося з 7 грудня призупинив видачу дозволів на постійне проживання особам, що інвестували в економіку королівства від 2 млн фунтів стерлінгів, так званих інвестиційних або «золотих» віз. Причиною цього була, за офіційною версією, низька ефективність вкладених капіталів і непрозорість їх походження. Відновити програму хотіли після істотного коректування її умов. Однак в останній момент було вирішено, видачу не зупиняти.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини