Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 ділових новин тижня

21 грудня 2018, 15:44
830
0
Реклама

Девід Ліптон: «Грозові хмари наступного глобальної фінансової кризи вже збираються»

МВФ попереджає про настання світової фінансової кризи в найближчі роки з огляду на падіння ціни на основні сировинні товари. Про це заявив заступник глави фонду Девід Ліптон. На думку МВФ, криза зачепить, перш за все, країни, що експортують сировину. Україна, чий експорт базується на зернових і чорних металах, без сумніву, потрапляє в їх число. Ліптон попередив, що стійкий торговий конфлікт між США і Китаєм, швидше за все, викличе далекосяжні і довгострокові наслідки для світової економіки. Він вважає, що є ризик того, що дії і слова президента США Дональда Трампа можуть спонукати Китай захистити свою економіку від решти світу.

Перевірити автомобіль стало простіше

На сайті Головного сервісного центру МВС запущений новий електронний сервіс. З його допомогою можна отримати доступ до даних свідоцтва про реєстрацію автомобіля. Для формування запиту необхідно ввести серію і номер техпаспорта, результатом стане вся інформація про автомобіль. Але недоступними будуть VIN-номер авто і особисті дані власника. У базі містяться дані з 2013 року, інформація оновлюється щомісяця.

У 2019 відновляться планові перевірки бізнесу

В кінці грудня закінчиться мораторій на перевірки бізнесу. Він не був абсолютним, тому що певні перевірки проводилися. Мораторій стосувався в першу чергу планових перевірок. З початку 2019 року відновлюється планова перевірочна діяльність, але відновлюється вона не хаотично, а відповідно до закону про державний нагляд і контроль, який передбачає публікацію всіх планових заходів. План комплексних перевірок (в яких беруть участь кілька контролюючих органів) на 2019 рік був затверджений 15 листопада, а до 15 грудня - індивідуальні плани окремих відомств. Фіскальна служба оприлюднить тільки квартальні плани. З планами можна ознайомитися на єдиному перевірочному порталі.

Вперше накладено штраф за неправомірне використання комерційної таємниці

Голова АМКУ Юрій Терентьєв повідомив про прийняття санкцій до ТОВ «Ергон-Електрик» за неправомірне використання комерційної таємниці. За порушення Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції» на підприємство накладено штраф в розмірі 360 тис. грн і зобов'язання припинити порушення.

Фіскалів розділили на податківців і митників

Кабінет міністрів схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби. «Реформа ДФС створить основу для демілітаризації податкових органів, поліпшить якість послуг, що надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових і митних органів», - заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов. Однак при цьому податкова міліція увійде до складу Державної податкової служби. Обидві служби будуть створені як окремі центральні органи виконавчої влади, координовані Кабміном через міністра фінансів.

Офшори можуть втратити частину популярності

Цілий ряд популярних офшорних зон - Кайманові острови, Бермудські острови, острів Мен, Гернсі і Джерсі - з 2019 року зобов'яжуть компанії, зареєстровані на їх території, відкривати реальні офіси. Причиною цього стала загроза ЄС внести ці території в чорний список, якщо вони не пред'являть додаткові вимоги до податкових резидентам. Слід зазначити, що вимоги поширяться лише на окремі сфери: фінанси і банківська справа, страхування, лізинг, морські перевезення, управління інтелектуальною власністю, холдинговий бізнес, розподільні і сервісні центри. Правила почнуть діяти з 01.01.2019 для нових компаній. Вже зареєстровані компанії повинні відкрити офіси і найняти співробітників до 01.07.2019.

Створено новий орган соцзахисту та захисту прав дітей

Уряд утворив Державну соціальну службу України. Нова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабміном через міністра соціальної політики. Завданнями Держсоцслужби названі реалізація державної політики в сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей і держконтроль при наданні соціальної підтримки.

В 2019 будуть відкриті нові рахунки для сплати податків

В органах Держказначейства відкриваються рахунки для надходжень до державного та місцевих бюджетів (крім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ). Такі рахунки відкриваються протягом 45 днів з дня прийняття закону про державний бюджет на поточний рік. Цього року такий закон був прийнятий 23.11.2018, тому термін в 45 днів спливає 06.01.2019. Тому в перших числах січня слід очікувати повідомлення про відкриття нових бюджетних рахунків на 2019 рік, які мають запрацювати не пізніше 8 січня.

Перепланування квартир і офісів можна робити без дозволів

Кабмін затвердив оновлений перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. До переліку увійшли роботи з переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежитлової будівлі або споруди і приміщень в них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та інженерні системи загального користування). В результаті, наприклад, можна робити перепланування торгових залів ТРЦ, приміщень бізнес-центрів та інших об'єктів.

Коли територія приватного домоволодіння може визнаватися сховищем

Огороджена територія, в тому числі приватного домоволодіння, може бути визнана сховищем, виходячи з характеру огорожі (розміру, конструкції, цілісності і т.д.), наявності спеціальних засобів (охорони, сигналізації, собак, освітлення, замків на воротах і хвіртках і т.п.), які перешкоджають вільному доступу сторонніх осіб. Також судом можуть бути прийняті до уваги і інші ознаки, що дозволяють ідентифікувати конкретну територію як призначену для постійного або тимчасового зберігання матеріальних цінностей. Про це йдеться в постанові об'єднаної палати Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду. При цьому не можна вважати сховищем двір, паркан якого не перешкоджає проникненню туди сторонніх осіб внаслідок незавершеності, наявності пошкоджень, конструктивних особливостей (невелика висота, складається тільки з стовпів і жердин або дроту). Також не може виступати сховищем двір, який є загальнодоступним, наприклад, коли на ньому розташовані об'єкти громадського користування (колодязь, туалет і т.п.) або через нього проходять спільні комунікації (зокрема, стежка), влаштовані пристосування, які полегшують доступ до двір.

Рішення викладено в постанові від 19.11.2018. З текстами судових рішень можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини