Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перевірки Держпродспоживслужби: про що потрібно пам’ятати підприємцю

28 січня 2019, 16:15
14604
0
Реклама

2019 рік принесе підприємцям сотні тисяч перевірок і одним із лідерів по їх кількості є Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів: на 2019 рік за планом передбачено 22 522 перевірочних заходи операторів ринку (у 2018 їх було на третину менше - 15 086).

Перевірки проводитимуться на засадах ризик-орієнтованого підходу. При цьому, здійснюватимуться вони без попередження (повідомлення) оператора ринку, крім аудиту та інших випадків, коли таке попередження є необхідним. Тоді підприємству буде повідомлено не пізніше ніж за три робочі дні до початку перевірочних заходів.

Позапланові перевірки без отримання погодження інших органів державної влади можуть здійснюватись у разі звернення громадянина щодо порушення у сфері безпечності харчових продуктів.

Форми актів, що складаються за результатами перевірки, затверджені наказами Мінагрополітики від 06.02.2017 №42 (гігієнічні вимоги), від 27.03.2018 №366/31818 (ветеринарні вимоги) та ін. До підписання акту перевірки слід обов'язково перевірити його відповідність передбаченій формі.

Оператор ринку під час здійснення заходів державного контролю має право:

- перевіряти наявність у перевіряючих (державних інспекторів) службового посвідчення;

- одержувати копії направлення на проведення інспектування або аудиту; бути присутнім під час здійснення заходів контролю, залучати до здійснення таких заходів юридичних і фізичних осіб;

- вимагати нерозголошення інформації з обмеженим доступом, яка належить оператору ринку;

- одержувати та ознайомлюватися з актами державного контролю, актами відбору зразків, розпорядженнями, приписами, рішеннями;

- надавати у письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до актів державного контролю, актів відбору зразків протягом п'яти робочих днів із дня отримання таких актів;

- під час відбору зразків одержувати додаткові зразки для проведення альтернативного лабораторного дослідження (випробування);

- вести журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю) та вимагати від державних інспекторів та державних ветеринарних інспекторів внесення до нього записів про здійснення інспектування та аудиту до початку їхнього проведення.

Варто пам'ятати, що право відеофіксації під час перевірки має як посадова особа органу контролю, так і підприємство, що перевіряється.

Невиконання перевіряючими цих вимог дає підстави для їх недопущення на підприємство та оскарження результатів перевірочних заходів.

Здійснення наглядово-контролюючих функцій регламентується Законом «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин», постановою КМУ від 31.10.2018 №896, наказами Мінагрополітики та Держпродспоживслужби.

***

Раніше ми писали, що при перевірці працівники Держпродспоживслужби звертатимуть також увагу на дотримання підприємством вимог трудового законодавства, зокрема, виявлятимуть факти неофіційного працевлаштування.

***

Нагадаємо, що про порядок здійснення перевірок контролюючими органами та практичні поради щодо взаємодії з ними можна дізнатися з матеріалів модуля «Мистецтво оборони» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Для цього можна скористатись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини