Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Що потрібно знати про нову митну декларацію

20 березня 2019, 09:09
8373
0
Реклама

Кабмін 27 лютого постановою № 203 затвердив нову форму бланку декларації транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей (декларація транскордонного переміщення).

Бланки декларації можна буде отримати при перетині кордону, або ж роздрукувати (скопіювати) і самостійно заповнити заздалегідь, аби не витрачати час при проходженні митниці. Нову форму бланку ви зможете знайти та завантажити з розділу «Форми та бланки» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН одразу після набуття постановою чинності (після її офіційного опублікування).

Декларація заповнюється власноручно громадянином, який досяг 16-річного віку, або уповноваженою ним особою.

Декларація заповнюється в таких випадках:

- еквівалент суми іноземної валюти та банківських металі, що перевозяться, складає 10000 євро або більше;

- ця ж сума діє при вивезення за межі України платіжних документів та цінних паперів (акцій, облігацій, векселів, боргових розписок, чеків тощо), виражених у грошових сумах чи банківських металах;

- щодо платіжних документів та цінних паперів, що ввозяться в Україну, діє еквівалент 1000 євро для пунктів пропуску через державний кордон, відкритих для авіасполучення та 500 євро (або якщо сумарна вага перевищує 50 кг) - для всіх інших пунктів пропуску.

Декларація заповнюється в одному примірнику. Відомості, що не вмістилися на одному бланку декларації, зазначаються на окремих бланках, які долучаються до першого із позначкою «Додатковий аркуш».

Заповнюється декларація українською мовою, офіційною мовою митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування. При заповненні необхідно користуватись темними чорнилами, використовувати великі літери. Заповнюються тільки поля білого кольору.

Неправильно заповнена декларація до розгляду не прийматиметься. Слід пам'ятати, що надання недостовірних, неточних чи неповних відомостей у декларації тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Разом із заповненою декларацією для митного контролю та митного оформлення товарів подаються:

- документи, що посвідчують особу та підтверджують країну постійного проживання;

- документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках та придбання особою банківських металів у банках або Національному банку.

***

Раніше ми писали, що Нацбанк затвердив нову систему валютного регулювання, яку було введено у дію 07.02.2019.

***

Діючу форму митної декларації переглянути та завантажити можна з розділу «Форми та бланки» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Розділ також містить інші форми, акти, зразки, формалізовані довідки, бланки, а також алгоритми та приклади їх заповнення. Тестовим доступом до розділу та інших продуктів ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна скористатися за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини