Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Поліція може евакуювати авто лише із фото- або відео фіксацією

23 квітня 2019, 15:00
3826
0
Реклама

Столична влада заявила, що спільно із Нацполіцією у центральних районах Києва розпочне евакуацію авто, що порушують правила паркування.

Аби уникнути неприємностей та мінімізувати можливі наслідки водіям необхідно пам'ятати про таке.

Право тимчасово затримувати транспортний засіб шляхом блокування або доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку патрульним поліцейським надане ст. 2652 КпАП. При цьому транспортний засіб затримують виключно у випадках, якщо його розміщення суттєво перешкоджає дорожньому руху, створює загрозу безпеці руху або ТЗ розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування ТЗ, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.

Випадки, коли розміщення ТЗ вважається таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, визначені ч. 3 ст. 2654 КпАП, а саме, коли ТЗ:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

2) розташовано у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки (п. 15 ПДР);

3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;

4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Слід пам'ятати, що органи місцевої влади, власники чи орендарі, не можуть на власний розсуд визначати місця заборони зупинки або стоянки (інакше як у конкретних місцях за допомогою засобів регулювання дорожнього руху).

Тому у разі звинувачення у порушенні правил зупинки та стоянки при здійсненні їх у місцях, не позначених знаками та розміткою, та таких, що не входять до переліку п. 15 ПДР, необхідно вказати на це патрульному, а також, у разі складання протоколу, зробити відповідний запис у своїх поясненнях.

Також треба пам'ятати, що у ряді випадків відстань до тих чи інших об'єктів, ближче до яких не можна паркуватись, викладена у метрах. За таких умов для доказування того, що ця відстань була меншою, необхідно провести вимірювання за допомогою вимірювального обладнання, допущеного до застосування в Україні у встановленому порядку. Кожен примірник такого засобу повинен пройти відповідну повірку, що повинно підтверджуватися документами та/або знаками на самому приладі. Це означає, що без сертифікованої вимірювальної техніки використання результатів вимірювань як доказу правопорушення буде неможливим. У разі складання протоколу на це також необхідно вказати у своїх поясненнях.

Слід пам'ятати, що при тимчасовому затриманні патрульні повинні обов'язково зафіксувати в режимі фотозйомки (відеозапису) місце розташування ТЗ.

Вимоги до фіксування порушення правил зупинки, стоянки в режимі фотозйомки (відеозапису) визначені в примітці до ст. 142 КпАП. Обов'язково має бути зафіксовано дата, час (момент), місце розташування ТЗ відносно нерухомих об'єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення. При здійсненні фотозйомки обов'язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.

Невиконання хоча б однієї з цих вимог може стати аргументом при оскарженні постанови про притягнення до відповідальності.

Повернення затриманого транспортного засобу відбувається невідкладно за зверненням власника чи належного користувача ТЗ, але тільки після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг із транспортування та зберігання ТЗ.

У разі винесення патрульним постанови за вказане правопорушення, вона оскаржується у загальному порядку.

Раніше ми писали, що чекає власників «евроблях», у разі, якщо вони до 25 травня не легалізують авто в Україні і не вивезуть його за кордон.

Детальніше про відповідальність за порушення правил зупинки і стоянки, особливості фіксації і розгляду справ можна дізнатися з матеріалів модуля «Мистецтво оборони» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Тестовий доступ до модуля можна отримати за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини