Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Мінрегіон роз'яснив деякі нюанси реформи ЖКГ

7 травня 2019, 13:30
7717
0
Реклама

Мінрегіон у листі від 02.05.2019 р. № 7/10.1/7260-19 роз'яснює окремі нюанси комунальної реформи в Україні, введеної в дію з 1 травня 2019 року Законом № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».

Законом визначено нову класифікацію ж/к послуг, передбачено різні моделі договірних відносин, змінено підходи до формування тарифів та нарахування плати споживачам, запроваджено відповідальність за неналежне виконання договору як для виконавців комунальних послуг, так і для споживачів цих послуг.

У Міністерстві наголошують, що практична реалізація нововведень можлива за умови укладення нових договорів про надання комунальних послуг за правилами, визначеними Законом.

Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що не пізніше 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов'язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу), а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин, або не дійдуть згоди з виконавцем про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою статті 14 Закону.

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, які затвердить Кабмін. Договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

У перехідний період (з 1 травня 2019 й до моменту укладення нових договорів) договори про надання комунальних послуг, укладені до 1 травня 2019, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами.

Після 1 травня 2019 року органи місцевого самоврядування та НКРЕКП не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними до введення в дію Закону.

Проте з 1 травня 2019 року органи місцевого самоврядування мають повноваження встановлювати тарифи на постачання теплової енергії,гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення. Повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення, централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), із зазначеної дати у органів місцевого самоврядування відсутні. Також відповідні повноваження відсутні у НКРЕКП.

Крім того, нормативно-правові акти, які затвердженні Урядом та Мінрегіоном на виконання вимог Закону можуть застосовуватися лише в умовах переходу на нові договірні відносини.

Це стосується і Порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затверджених постановою Кабміну від 01.06.2011 № 869 і Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018 № 315.

Тож до моменту укладення нових договорів про надання комунальних послуг за вимогами і правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами тепло-, водопостачання та водовідведення здійснюватиметься відповідно до договорів, укладених до 1 травня 2019.

Окремо також звернуто увагу на питання нарахування і стягнення пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

Крім того, у Міністерстві нагадали, що 12 квітня 2019 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 10228, який має на меті врегулювати питання перехідного періоду, що виникають у зв'язку із введенням в дію Закону з 1 травня 2019 та необхідністю прийняття співвласниками усіх багатоквартирних будинків рішень про моделі організації договірних відносин.

Нагадаємо, абонплата за користування ЖКП стягується не залежно від того чи користувались ви послугою.

На порталі ЛІГА:ЗАКОН Бізнес є можливість підписатися на розсилку і щотижня, щоп'ятниці, отримувати дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини