Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

«Нова Податкова має стати сервісною службою для бізнесу, відкритою та абсолютно прозорою», - Сергій Верланов

1 серпня 2019, 14:11
1070
0
Реклама

У липні компанія ЛІГА:ЗАКОН презентувала результати другого Всеукраїнського дослідження «Індекс легкості роботи бухгалтерів». Цього року понад 1,5 тисячі бухгалтерів відповідали на важливі питання про взаємодію бізнеса та держави і, зокрема, податкової.

Результати дослідження - найбільш хвилючі запитання представників бухгалтерської та фінансової спільноти, їх очікування від влади. ЛІГА:ЗАКОН, як комунікаційна платформа влади та бізнесу, має за мету організувати прозорий діалог між ними та сприяти позитивним змінам у законодавстві, в тому числі податковому.

Ольга Таранова, директор напрямку бухгалтерських продуктів та сервісів компанії ЛІГА:ЗАКОН зазначила: «Такі реформи вже давно на часі. Сьогодні уся відповідальність, пов'язана зі збоями у роботі державних сервісів або рішеннями на основі неоднозначних, а іноді протилежних за змістом роз'яснень податкових органів лягають на плечі бізнесу. Кількість випадків, коли бізнес оскаржує рішення податкових органів, неухильно зростає.

Ми тісно комунікуємо з бізнесом і бачимо чітку позицію стосовно подальшого розвитку податкових органів: бізнес за посилення відповідальності держави та окремих службовців перед платниками податків, за якість сервісу та розвиток електронних послуг у відповідності з вимогами часу».

На прес-брифінгу новий Голова Державної податкової служби, Сергій Верланов, розповів які зміни чекають на Податкову і як вони вплинуть на бізнес.

Ризикоорієнтованість роботи, всебічне сприяння платникам податків, збільшення електронних послуг, демілітаризація, конкурсний підхід до формування кадрового складу, цілісність баз даних і їх мобільність задля обміну інформацією є ключовими пріоритетами у роботі нової Податкової. Про це заявив Голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов на прес-брифінгу «Становлення нової Податкової: початок перевтілення» в ЛІГА:ЗАКОН.

Голова ДПС повідомив, що вже зареєстровано юридичну особу, затверджено структуру центрального апарату Служби, визначено граничну чисельність працівників (центральний апарат - 1 618, територіальні органи - 28 252), а також штатний розпис та кошторис. Крім того, розпочато переведення персоналу - у новій Податковій вже працює близько 400 осіб.

Структура центрального апарату Податкової служби розроблена відповідно до рекомендацій міжнародних партнерів. Вона побудована за функціонально-орієнтованим підходом, що дозволить посилити аналітичну складову Служби, поліпшить сервіс для платників податків, забезпечить модернізацію ІТ-сервісів та платформ. Структура ДПС складається з 19 функціональних структурних підрозділів. Серед головних змін: ліквідація Головного управління внутрішньої безпеки із передачею функцій до інших департаментів та укрупнення ключових функцій у складі об'єднаних департаментів.

На виконання постанови Уряду №537 від 19 червня 2019 року створюються нові територіальні органи ДПС в областях та у м. Києві, Офіс великих платників податків ДПС та Інформаційно-довідковий департамент ДПС.

Сергій Верланов зазначив, що у майбутньому ДПС буде рухатись у сторону створення єдиної юридичної особи. Однак цей процес є складним і потребує реформи системи державного управління, зокрема змін у законодавстві.

Ключові критерії відбору керівних кадрів у нову Податкову: бездоганна репутація, компетентність і професіоналізм, непричетність до корупції та відсутність кримінальних проваджень. Голова ДПС зауважив, що було подано запити до правоохоронних органів щодо наявності розслідування або будь-якого кримінального провадження відносно кандидатур на керівні посади територіальних органів ДПС.

Після перевірки, аби забезпечити безперервність адміністрування податків у державі, територіальні органи ДПС тимчасово очолять заступники керівників територіальних органів ДФС (зі статусом в.о.). Перед ними поставлено конкретне завдання - зареєструвати юридичну особу ДПС у відповідних областях. Трохи згодом на ці посади будуть оголошені відкриті та прозорі конкурси. Станом на сьогодні уже зареєстровано 22 Головних управлінь ДПС в областях та у м. Києві, Офіс великих платників податків ДПС.

Після реєстрації територіальних органів, для початку роботи нової Податкової залишиться зробити лише один крок - Уряд має прийняти розпорядження про покладання функції адміністрування податків із ДФС на ДПС.

Очільник Податкової також наголосив на необхідності виведення зі служби правоохоронної функції. Оскільки податкова служба є сервісною, податкова міліція має бути відділена від неї. ДПС також продовжить розпочату роботу над розвитком сервісних функцій, модернізацію ІТ-сервісів та платформ. Модернізація очікує й існуючий Електронний кабінет платника податків.

Сама ж Державна податкова служба розвиватиметься відповідно до найкращих світових практик. Найважливішим в роботі служби має стати відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями та забезпечення зворотного зв'язку. При цьому важлива увага приділятиметься професійній підготовці працівників служби, які матимуть достойну заробітну плату.

Довідка

ЛІГА:ЗАКОН - українська компанія, яка 27 років забезпечує повноцінну інофрмаційно-аналітичну правову підтримку бізнесу, влади, суспільства. Найбільший в Україні розробник сервісних рішень для бухгалтерів, юристів та бізнесу.

У продуктовому портфелі ЛІГА:ЗАКОН ціла низка продуктів для бухгалтерів та аудиторів: Інформаційно-правові системи (ІПС), web-рішення для бухгалтерів - сервіс Liga:REPORT (формування та подання звітності, реєстрація ПН, АН, ТТН), аналітичні видання «БУХГАЛТЕР&ЗАКОН», «ЮРИСТ&ЗАКОН», «Вісник МСФЗ». Академія ЛІГА:ЗАКОН регулярно проводить практикуми та семінари для професійної бухгалтерської спільноти.

Друге Всеукраїнське дослідження «Індекс легкості роботи бухгалтерів» від ЛІГА:ЗАКОН

Понад 1,5 тисячі бухгалтерів відповідали на важливі питання про взаємодію бізнеса та держави.

Дослідження виявило, що першочерговими реформами у податковій сфері бухгалтери бачать: заборону змін до Податкового кодексу за рік до початку бюджетного року (назвали 61,5% опитаних) та впровадження персональної відповідальності податківців за незаконні рішення (45,6%). Причому другий пункт підтримали на 27,7% більше опитаних, ніж минулого року.

Персональна відповідальність податківців нерозривно пов'язана із іншим індикатором - кожен другий бухгалтер мав конфліктні ситуації з представниками держорганів за останні 3 роки. Лише 6% бухгалтерів абсолютно впевнені, що зможуть відстояти свої права у разі розбіжностей з податковими органами.

Детальніше на report.ligazakon.net

За детальною інформацією та інтерв'ю звертайтесь: pr@ligazakon.ua

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини