Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яка в Україні зарплата у держслужбовців

2 серпня 2019, 12:45
13299
0
Реклама

Портал texty.org.ua проаналізував понад 1 млн декларацій з бази даних НАЗК за 2018 рік, щоб підрахувати, які зарплати отримують держслужбовці.

Однак це не так просто, як здається на перший погляд: назви професій заповнюються вручну, тож в них багато похибок та помилок. Доводиться сортувати інформацію вручну. Крім того, існує багато скорочень й абревіатур, деякі з них аналітикам розшифрувати не вдалося.

Ще однією складністю став нюанс: серед осіб, які зобов'язані щорічно подавати декларації не тільки держслужбовці, а й ті, хто ними не є, але виконують роботу за договором з державним підприємством, установою чи організацією. Серед них можуть бути водії, завгоспи, діловоди, механіки тощо. Повний перелік осіб, які зобов'язані декларувати доходи, наводиться в ст. 3 Закону «Про запобігання корупції».

Юридичний радник Transparency International Олександр Калитенко пояснює, що водій, який отримує бензин і розписується за нього, майстер колії, який перевіряє якість залізничних колій - всі вони наділені організаційно-розпорядницькими або адміністративно-господарськими функціями. Отже, відповідно до положень Закону, повинні заповнювати декларації.

Що показала статистика?

Середня зарплата в професії серед декларантів майже вдвічі вища за середню по країні станом на 2018 рік за даними Мінфіну. Статистика показала, що найбільші зарплати - у детективів НАБУ - 64 тис. грн, начальників відділів НБУ, АМКУ та Пенсійного фонду - майже 44 тис. грн, заступників голови суду та суддів - 41,8 тис. грн на місяць. Середні зарплати у голів суду - 37 900 грн; голови комітету/підкомитету Верховної Ради - 35 400 грн.

Усього середня зарплата в держсекторі, з огляду на всі категорії декларантів, склала 13 350 грн. Це вище, ніж середня зарплата, дані в якій наводить Держстат - у січні 2018 вона була 7711 грн, а вже до кінця року піднялася до 10573 грн.

Раніше ми писали про те, що за 2019 рік середня зарплата українців за даними Держстату зросла на 18%.

Проте, більше половини працівників в Україні погоджуються на зарплату менше 10 тис. грн.

В Україні запустили бота-бухгалтера Repor Tax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини