Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адміністративний суд ВС вирішив, що «лікарняні» не є заробітною платою

8 серпня 2019, 13:45
11412
0
Реклама

Колегія суддів Адміністративного суду ВС вирішила, що «лікарняні» (допомога по тимчасовій непрацездатності) не є заробітною платою. Відповідну постанову по справі № 809/575/16 Верховний Суд прийняв 25.07.2018.

Читайте також: Держпраці нагадала, коли виплачується допомога з тимчасової непрацездатності.

Адмінсуд ВС вказав, що допомога по тимчасовій непрацездатності, так само як і премія не відносяться до обов'язкових платежів від підприємства, які належать до виплати працівнику на момент його звільнення.

Тому у випадку невиплати таких сум при звільненні роботодавця не можна притягнути до відповідальності за затримку розрахунку при звільненні відповідно до ст. 117 КЗпП.

Крім того, такий висновок колегії суддів означає, що на лікарняні не поширюється ст.233 КЗпП, яка дозволяє подати позов про їх стягнення без будь-якого обмеження за строками.

Читайте також: лікарняні листки видаватимуть після електронної реєстрації.

Протилежна позиція стосовно цього питання була сформована колегією суддів Цивільного суду ВС у справі № 760/18557/15-ц 30.01.2018.

Цивільний суд ВС зазначив, що всі суми (заробітна плата, вихідна допомога, компенсація за невикористану відпустку, оплата за час тимчасової непрацездатності тощо), належні до сплати працівникові, мають бути виплачені у день звільнення цього працівника. Кодекс прямо покладає на підприємство, установу, організацію обов'язок провести зі звільненим працівником повний розрахунок, виплатити всі суми, що йому належать. При невиконанні такого обов'язку з вини роботодавця наступає відповідальність, передбачена ст. 117 КЗпП.

Позиція Цивільного суду ВС висловлювалась раніше і Верховним Судом України у справі № 212/5615/15-ц.

Раніше ми писали про те, що скориговано підстави для перевірок лікарняних та декретних.

Повний текст вищевказаних постанов доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Протестувати VERDICTUM можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини