Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи зупиняє перебіг позовної давності перебування відповідача за кордоном?

10 грудня 2019, 17:19
1990
0
Реклама

Суть справи: позивач просив стягнути заборгованість за договором позики.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову. Вони вказали, що позивач пропустив строк позовної давності та не просив його поновити.

Подаючи касаційну скаргу, позивач вказав, що відповідачка тривалий час перебувала за кордоном, що, на його думку, є обставиною непереборної сили, яка є підставою для зупинення перебігу строку позовної давності відповідно до ст. 263 Цивільного кодексу.

Однак колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із позицією судів попередніх інстанцій і відмовила у задоволенні касаційної скарги.

Читайте також: Велика Палата ВС роз'яснила, як ділиться майно осіб, які проживали в цивільному шлюбі.

Верховний Суд вказав, що перебування відповідача за межами країни не є непереборною силою у розумінні ст. 263 ЦК та не може бути підставою для зупинення позовної давності.

Суд зазначив, що позивач пропустив передбачений ст. 257 ЦК трирічний строк позовної давності, про застосування якого заявлено відповідачем, що є підставою для відмови у задоволення позову.

Відповідну постанову по справі № 657/1079/17 ВС прийняв 01.08.2019. ЇЇ текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Систему можна протестувати.

Вам також може бути цікаво ознайомитись із аналітикою про електронні докази в практиці Верховного Суду

Читайте також: Розірвання шлюбу: як правильно оформити розлучення

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини