Весь спектр оперативно-розшукових заходів пропонується проводити за певних умов без дозволу суду.
Відповідні зміни, зокрема, пропонуються законопроектом № 1229 «Про оперативно-розшукову діяльність», який було зареєстровано у Верховній Раді.
Пропонується, що у невідкладних випадках, виключно з метою запобігання вчиненню тяжкого чи особливо тяжкого злочину, припиненню терористичних актів чи інших посягань спеціальних служб іноземних держав та організацій або затримання осіб, що втекли з установ відбування покарання або з-під арешту, правоохоронні органи зможуть здійснювати оперативно-розшукові заходи з дозволу керівника оперативного підрозділу або особи, що виконує його обов'язки, із наступним негайним повідомленням про них прокуророві.
Читайте також: участь захисника у справах щодо залежних осіб не є обов'язковою - Верховний Суд
До оперативно-розшукових заходів належать, зокрема:
- негласне проникнення та обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи;
- аудіоконтроль особи;
- контроль за телефонними розмовами;
- відеоконтроль особи;
- зняття інформації з електронних інформаційних систем;
- контроль кореспонденції;
- установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу.
Пропонується, що після початку таких заходів керівник підрозділу протягом 48 годин повинен за згодою прокурора звернутися з клопотанням до суду для отримання дозволу на продовження заходів. Проведення оперативно-розшукових заходів припиняється у випадку відмови прокурора у погодженні клопотання або відмови суду в наданні дозволу.
Вам також буде цікаво, що голосові повідомлення в месенджерах є електронними доказами.
Судові рішення стосовно неправомірного втручання у приватне життя ви легко зможете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Для цього ви можете отримати тестовий доступ у VERDICTUM на 72 години за посиланням.
ЛІГА:ЗАКОН запрошує на конференцію про захист бізнесу Safe Side 2.0