Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держбюджет-2020: основні показники, видатки та мінімальна зарплата

16 вересня 2019, 09:29
4603
0
Реклама

Уряд 15 вересня розглянув, затвердив і подав до Верховної Ради проект Закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» (проект №2000).

Однією із головних задач є зменшення відношення обсягу державного боргу до ВВП до рівня 46,7% на кінець 2020 року, а одним із шляхів реалізації такої амбітної задачі є поступове зменшення дефіциту державного бюджету (до 2,09 % ВВП в 2020).

Наразі текст документу не оприлюднено, але у Мінфіні розкрили подробиці бюджету на наступний рік.

Доходи держбюджету на 2020 рік передбачені у сумі 1 079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду -962,7 млрд грн.

Видатки - у сумі 1170,0 млрд грн

Видатки на національну безпеку і оборону становлять 245,8 млрд гривень, що на 33,8 млрд більше, ніж у 2019 році.

На розвиток дорожньої інфраструктури передбачаються спрямувати 74,4 млрд грн, в тому числі Державний дорожній фонд - 69,7 млрд грн, які планується спрямувати на розвиток мережі, будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах; забезпечення безпеки дорожнього руху тощо.

Для підтримки енергетичної незалежності планується виділити 2 млрд. грн

Платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу - 145,2 млрд грн; погашення державного боргу - 292,9 млрд гривень.

Вперше у проекті Державного бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд гривень.

Загальні видатки на охорону здоров'я становлять 108 млрд. грн, що на 9,8 млрд більше, ніж у 2019 році.

Витрати на розвиток культури та інформаційну сферу становлять 8,6 млрд грн, зокрема, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури в світі - 0,1 млрд грн, на розвиток суспільного мовлення України - 2 млрд грн.

Мінімальна зарплата складатиме 4723 грн (збільшується на 550 грн).

Фінансування Пенсійного фонду складе 172,6 млрд грн.

Стежте за оновленнями в модулі "Законопроекти" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовим доступом до продуктів ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна скористатися тут

На підтримку агро-промислового комплексу передбачається виділити 4,4 млрд грн, гроші будуть направлені на здешевлення кредитів для малих фермерів.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час брифінгу відзначив, що змінюється підхід в державній підтримці агросектору. Замість дотування великих підприємств уряд фокусується на тому, щоб у разі ухвалення земельної реформи компенсувати відсоткову ставку для фермерів.

За словами Міністра фінансів Оксани Маркарової бюджет будувався на основі травневого макропрогнозу курсу долара в 28,2 грн, але Маркарова і Прем'єр-міністр Олексій Гончарук підкреслили, що ця цифра не є прогнозом курсу на наступний рік і може буде переглянута.

Читайте також:

Перші кроки та рішення нової влади

ТОП-5 судових рішень у сфері захисту бізнесу

Нова податкова служба оновила план перевірок бізнесу

В Україні буде два регулятори ринку фінансових послуг

Перевірте потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини