Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сьогодні Велика Палата ВС може ухвалити резонансне рішення для банківської системи

17 вересня 2019, 12:05
1220
0
Реклама

17 вересня Велика Палата Верховного Суду розгляне резонансну справу за касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 4.12.2017 і рішення Господарського суду Черкаської області від 6.10.2017 за позовом ВАТ "Укрінком" до ПАТ "Первомайський молочноконсервний комбінат", ТОВ "Молочна компанія "Волошкове поле" й ВАТ "Юрія" про стягнення з них понад 39,5 млн грн.

За обставинами справи, "Укрінбанк", в обхід встановлених процедур виведення банків із ринку через ФГВФО, на позачергових зборах акціонерів "перетворився" із фінансової установи на компанію. Після цього компанія намагається стягнути кошти з позичальників банку.

Водночас ФГВФО вже виплатив гарантовані вкладникам за законом гроші.

В разі ухвалення ВП ВС рішення про можливість небанківською установою стягувати кредити, ФГВФО буде завдано величезної шкоди, оскільки Фонд не зможе погасити виплачені за рахунок кредиту в НБУ й Мінфіні 1,8 млрд грн.

Крім того, за вказаною схемою практично будь-який банк України зможе "самоліквідуватися" в обхід державних інтересів і гарантій.

Як щойно відповідна постанова Великої Палати Верховного Суду з'явиться в системі, ви легко зможете знайти її в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Це можна буде зробити, наприклад, за датою ухвалення або номером справи (№ 925/698/16). Для цього замовте тестовий доступ у VERDICTUM тут.

Раніше ми писали про те, що Верховний Суд визнав недійсним договір, укладений для уникнення виконання зобов'язань шляхом переходу в банкрутство.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини