Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон про публічні закупівлі повністю перепишуть

19 вересня 2019, 13:42
7431
0
Реклама

Депутати прийняли Закон про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель (законопроект № 1076). Закон про публічні закупівлі буде викладено повністю в новій редакції, а закони "Про особливості здійснення закупівель неопромінених паливних елементів (твелів) для ядерних реакторів", "Про особливості здійснення закупівлі за державні кошти послуг поштового зв'язку, поштових марок та маркованих конвертів"  визнаються такими, що втратили чинність.

У новому Законі з'явиться поняття "спрощених" закупівель - закупівлі товарів, робіт і послуг на суму від 50 до 200 тис. грн, які обов'язково проводитимуться через Prozorro.

Також бізнесу дадуть можливість впродовж 24 годин виправити помилки в тендерній пропозиції.

Крім того, вводяться "електронні каталоги" для зручності здійснення закупівель на невеликі суми. Технічно закупівля через е-каталоги нагадує процедуру в онлайн-магазині і дозволить використовувати замовникові електронної каталог (Prozorro Market) в якості альтернативи проведенню спрощеним закупівлям.

Також планується удосконалити механізм оскарження торгів в Антимонопольному комітеті України. Наприклад, якщо скарга задовольняється на користь постачальника, то йому повертається плата за оскарження. Для запобігання маніпуляціям до розгляду прийматимуть тільки проплачені скарги, а відкликати їх буде неможливо.

У пояснювальній записці до проекту №1076 зазначено, що зміни розроблені у рамках виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Виконання зобов'язань, зафіксованих в Угоді, передбачають поетапну гармонізацію вітчизняної законодавчої бази з питань закупівель зі стандартами Європейського Союзу. Оскільки обсяг необхідних змін охоплює практично кожну статтю діючої редакції Закону, законодавець визнав доцільним підготувати саме нову редакцію Закону на заміну діючої.

Перевірте ваших українських партнерів і контрагентів за допомогою тестового доступу в сервіс CONTR AGENT

Очікується, що нові підходи до оскарження процедур закупівель призведуть до зменшення зловживань і зривів процедур закупівель недобросовісними учасниками. Крім того, змінюються підходи до організації закупівельної діяльності. Організацією і проведенням процедур закупівель/спрощених закупівель займатимуться уповноважені особи. Також замовник зможе передати проведення своїх процедур закупівель централізованим організаціям.

Для протидії "ціновому демпінгу" змінюється підхід до визначення критеріїв оцінки. Так, при закупівлі будь-яких товарів, робіт і послуг можуть бути застосовані альтернативні критерії оцінки: ціна; ціна/вартість життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки; вартість життєвого циклу.

Про перші кроки і рішення нової влади читайте тут

Нагадуємо, в Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати і оплачувати податки, а також подавати звітність до держорганів.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь в конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Читайте також: ТОП-5 порад, як побудувати ефективну юридичну службу на підприємстві

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини